Notowania

energetyka
16.08.2017 12:20

Energa: Pozytywny wpływ nowelizacji ustawy o OZE to ok. 150 mln zł w 2018 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Energa szacuje pozytywny wpływ nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) na ok. 150 mln zł w 2018 r., podała spółka.

"Według obecnego stanu wiedzy szacujemy pozytywny wpływ zmian ustawy o OZE na około 150 mln zł w 2018 roku. Zakres ten obejmuje zarówno ograniczenia kosztów i przychodów z pełnienia roli sprzedawcy zobowiązanego, jak i urynkowienie poziomu opłaty zastępczej w części kontraktów długoterminowych na zakup zielonych certyfikatów" - czytamy w komunikacie.

Wyliczenia nie stanowią prognozy przyszłych wyników Grupy Energa i opierają się na założeniu wolumenu sprzedaży detalicznej na poziomie z 2016 r. (tj. 19 TWh) oraz poziomu jednostkowej opłaty zastępczej w roku 2018 w wysokości 43 zł/MWh, zastrzeżono.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), która zmienia sposób określania wysokości opłaty zastępczej poprzez powiązanie jej wysokości z rynkowymi cenami praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia. Ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od ogłoszenia.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła ok. 1,3 GW na koniec 2016 roku.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz