Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
11.08.2016 12:09

Energa przyjmie aktualizację strategii późną jesienią tego roku

Podziel się
Dodaj komentarz

Energa przyjmie zaktualizowaną strategię "późną jesienią" tego roku; liczy na określenie do tego czasu ram regulacyjnych, poinformował prezes Dariusz Kaśków.

"Regulacje prawne wpływają na opóźnienie ogłoszenia strategii. Jesień kończy się 20 grudnia - do tego czasu może być znany kształt rynku mocy i prawa wodnego" - powiedział Kaśków dziennikarzom.

Wcześniej, podczas konferencji prasowej prezes wskazywał, że w aktualizacji Energa odniesie się także do polityki dywidendowej.

"Będziemy się starali w ramach aktualizacji strategii, którą będziemy chcieli przyjąć późną jesienią tego roku , zawrzeć politykę dywidendową" - powiedział.

Energa podała dziś, że założenia strategiczne sygnalizowane przez zarząd skupiają się m.in. na zapewnieniu stabilności i bezpieczeństwa dostaw energii, od wytworzenia po dostarczenie do klientów. Stąd decyzja o ponownym uruchomieniu projektu budowy bloku energetycznego w Ostrołęce klasy ok. 1000 MW. Obecnie trwają prace, których celem jest osiągnięcie gotowości przetargowej, a następnie wyłonienie generalnego wykonawcy nowoczesnej elektrowni węglowej.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz