Notowania

energetyka
14.10.2016 15:23

Energa rozwiązała 110 mln zł odpisu w Elektrowni Ostrołęka

Podziel się
Dodaj komentarz

Energa rozwiązała odpis aktualizujący wartość środków trwałych w budowie w wysokości 110 mln zł w spółce zależnej Elektrownia Ostrołęka, utworzony po zamrożeniu projektu bloku C w elektrowni, podała spółka. Kwota poprawi wynik operacyjny segmentu wytwarzanie.

"Odpis w wysokości 122,6 mln zł został utworzony w 2012 roku wskutek zamrożenia projektu elektrowni Ostrołęka C. Przesłanką do dzisiejszego rozwiązania odpisu jest postęp prac zmierzających do budowy nowoczesnego bloku węglowego klasy 1000 MW w Ostrołęce, w tym podpisanie z Polską Grupą Górniczą sp. z o.o. ogólnych warunków współpracy określających zasady dostaw węgla do elektrowni w Ostrołęce" - czytamy w komunikacie.

Kwota 110 mln zł poprawi wynik operacyjny Grupy Energa w segmencie wytwarzanie za III kwartał br. i zgodnie z obowiązującą definicją nie wpłynie na jej wynik EBITDA, podano także.

"Spółka celowa Elektrownia Ostrołęka SA posiada kompletną dokumentację techniczną i decyzje administracyjne umożliwiające przystąpienie do prac nad budową bloku klasy 1000 MW po wypracowaniu efektywnego modelu biznesowego i finansowania tej inwestycji" - podkreślono.

Energa i Enea podpisały 19 września br. list intencyjny dotyczący podjęcia współpracy przy przygotowaniu, realizacji i eksploatacji bloku węglowego klasy 1 000 MW w należącej do Energi Elektrowni Ostrołęka (Ostrołęka C). Spółki zakładają, iż ustalone zasady współpracy powinny przyczynić się do podjęcia decyzji o ogłoszeniu przetargu w 2016 r., z celem ukończenia inwestycji w drugiej połowie 2023 r. Budowa potrwa ok. 60 miesięcy. Potencjalne nakłady szacowane są na ok. 5,5-6 mln zł/MW.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz