Notowania

energetyka
05-12-2017 (13:54)

Energa: Struktura finansowania Ostrołęki C do końca I kw. 2018 r.

Warszawa, 05.12.2017 (ISBnews) - Energa spodziewa się, że do końca I kw. 2018 r. będzie ustalona struktura finansowania Elektrowni Ostrołęka C. W tej chwili spółka wraz z Eneą - partnerem inwestycji - przygląda się głównie krajowym źródłom finansowania, poinformował wiceprezes Jacek Kościelniak.

Podziel się
Dodaj komentarz

'Patrzymy raczej na krajowe niż na międzynarodowe źródła finansowania w tej chwili. To nadal otwarta dyskusja pomiędzy nami a Eneą" - powiedział Kościelniak podczas konferencji Fitch Ratings "Credit Outlook 2018: European Energy, Oil & Gas and Utilities".

"Do końca następnego kwartału powinniśmy ustalić strukturę i umowy, które powinniśmy z naszym partnerem podpisać" - dodał wiceprezes.

Wcześniej podkreślił, że istotnym czynnikiem dla projektu jest ostateczny kształt rynku mocy. Spółka otrzymuje propozycje związane z finansowaniem z rynku kapitałowego, Ministerstwa Energii i BGK, powiedział.

"Potrzebujemy tej ustawy, żeby domknąć model finansowy dla Ostrołęki i dla całej grupy" - dodał Kościelniak w rozmowie z dziennikarzami.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła ok. 1,3 GW na koniec 2016 roku.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

 

 

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie