Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bielizna firmowana przez Joannę Krupę z większą marżą. Sama sprzedaż nie rośnie

Grupa Esotiq & Henderson w rok zwiększyła łączną powierzchnię salonów o 4 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER/EAST NEWS)
Joanna Krupa podczas prezentacji spółki na warszawskiej giełdzie.

Grupa Esotiq & Henderson, w której znana modelka Joanna Krupa jest dyrektorem kreatywnym i inwestorem, w pierwszym półroczu sprzedała bieliznę za ponad 70 mln zł. W rok zwiększyła łączną powierzchnię salonów o 4 proc.

Władze Esotiq & Henderson podsumowały wyniki za pierwsze półrocze. Udziałowcy, do których zalicza się m.in. Joanna Krupa, nie mają wielu powodów do zadowolenia. Okazuje się, że w samym czerwcu sprzedaż w salonach była nieco niższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Lepiej wypada łączny wynik za sześć miesięcy, choć i tu trudno mówić o progresie.

Lepszej sprzedaży można było oczekiwać w związku ze wzrostem powierzchni handlowej. W rok zwiększyła się o około 4 proc. Na koniec czerwca wynosiła razem 17 tys. 425 metrów kwadratowych.

Tylko w czerwcu przychody były na poziomie około 13,5 mln zł. To o około 3 proc. mniej niż rok wcześniej. Całe półrocze grupa skończyła z wynikiem 72,5 mln zł, podobnie jak przed rokiem.

Handel coraz częściej przenosi się do internetu, co chce wykorzystać także Esotiq & Henderson. W tym kanale sprzedaży spółka zainkasowała w czerwcu 700 tys. zł, a przez całe półrocze 3,6 mln zł. Tym samym poprawiła statystyki o odpowiednio 50 i 70 proc. rok do roku.

Joanna Krupa: Chciałabym projektować ubrania, ale nie ekskluzywne

Jest jeszcze za wcześnie na szczegółowe wyniki finansowe, m.in. odnośnie zysków. Te poznamy dopiero przy okazji raportu kwartalnego, który będzie opublikowany dopiero 12 września. Spółka zdradziła jednak, że z każdej złotówki sprzedaży ma coraz więcej zysku.

Po półroczu szacunkowa marża brutto na sprzedaży to około 62 proc., a więc jest o około 3 pkt proc. wyższa niż rok wcześniej. W uproszczeniu można stwierdzić, że z każdej złotówki przychodów zysk firmy to około 62 grosze.

Zarząd Esotiq & Henderson podkreśla, że podane wyniki są porównywalne, mimo poważnych zmian organizacyjnych, jakie miały miejsce w połowie ubiegłego roku. W lipcu 2017 wydzielono część odzieżową do spółki EMG S.A. W efekcie teraz na grupę Esotiq & Henderson składają się jednostka dominująca oraz jednostki zależne Esotiq Germany GmbH i Luma sp. z o.o.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

Tagi: esotiq, esotiq&henderson, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2018

PiotrMysle ze i tak sporo zarobila. Moze chce sie pani ze mna podzielic?

19-07-2018

SebaJoasia to piekna kobieta.

19-07-2018

Henryk co spija śmietanę[QUOTE] w pierwszym półroczu sprzedała bieliznę za ponad 70 mln zł [/QUOTE] Niedawno nabyłem 2 pary stringów od pani Joanny, trochę piją w kroku, ale … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)