Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eurocash chce przejąć sieć 250 małych supermarketów

0
Podziel się:

Spółka złożyła wniosek o zgodą na transakcję do UOKiK

Eurocash chce przejąć sieć 250 małych supermarketów
(Kaspars Grinvalds/Fotolia)

Eurocash złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Eko Holding z siedzibą w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Wniosek wpłynął 31 marca. Sprawa jest w toku. Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez Eurocash kontroli nad spółką Eko Holding z siedzibą w Nowej Wsi Wrocławskiej. Przejęcie kontroli nastąpi poprzez nabycie przez Eurocash 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym EKO Holding.

W połowie marca br. Grupa Eurocash zawarła przedwstępną umowę zakupu 100 proc. akcji EKO Holding - właściciela sieci ponad 250 małych supermarketów zlokalizowanych głównie w południowo-zachodniej Polsce od spółki PelicanVentures. Docelowo, Eurocash zamierza zarządzać siecią EKO w partnerstwie z franczyzobiorcami z regionów działania tej sieci.

EKO Holding oraz spółki zależne EKO Holding koncentrują swoją działalność na detalicznej sprzedaży artykułów codziennego użytku za pośrednictwem sieci niewyspecjalizowanych sklepów własnych. Kontrolę nad EKO Holding sprawuje spółka Pelican Ventures Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która kontrolowana jest przez przedsiębiorcę z siedzibą w Luksemburgu.

Notowania akcji Eurocash na GPW w tym roku

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest ok. 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Grupa jest właścicielem między innymi sieci sklepów Delikatesy Centrum i Lewiatan. Spółka jest notowana na GPW od 2005 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)