Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Europa Capital i White Star Real Estate sprzedały Małachowski Square

0
Podziel się:

Europa Capital i White Star Real Estate sfinalizowały sprzedaż zlokalizowanego w centrum Warszawy projektu biurowego Małachowski Square na rzecz Generali Real Estate, w imieniu funduszu GEIH Grupy Generali, poinformował White Star Real Estate.

Europa Capital i White Star Real Estate sprzedały Małachowski Square

Malachowski Square to zrewitalizowana historyczna kamienica o powierzchni 14,5 tys. m2, łącząca tradycyjną architekturę z najnowocześniejszymi standardami projektowania powierzchni biurowych. Nieruchomość jest w 92% wynajęta przez prestiżowych najemców, w tym m.in. międzynarodową kancelarię prawniczą K&L Gates, globalną firmę private equity CVC Capital Partners, kancelarię prawną WBK, jedna z najszybciej rozwijających się agencji PR, Solski Communication, oferującą przestrzenie coworkingowe firmę Solution Space i niemiecki bank Berlin Hyp, podano w komunikacie.

"Apetyt inwestorów na Malachowski Square był wyjątkowo silny, co było spowodowane nie tylko doskonałą jakością budynku, ale także perspektywą długoterminowych dochodów uzyskanych z umów najmu. Wraz z naszym partnerem udało nam się rozwiązać trudną sytuację inwestycji sprzed paru lat i uczynić z Malachowski Square przykład profesjonalnie zarządzanej, luksusowej powierzchni biurowej, która dziś postrzegana jest powszechnie za jeden z najlepszych budynków biurowych w Warszawie" - powiedział Founding Partner w Europa Capital Robert Martin, cytowany w komunikacie.

Budynek oferuje najwyższą jakość powierzchni biurowej klasy A. W ciągu niespełna dwóch lat poziom wynajęcia wzrósł z 30% do ponad 90%. White Star Real Estate, który jest odpowiedzialny za komercjalizację całego projektu, jest w trakcie finalizacji kolejnych umów najmu na ostatnie wolne powierzchnie w budynku, podano również.

"Lista najemców chętnych do wynajęcia przestrzeni była długa. W trosce o jakość i prestiż inwestycji starannie selekcjonowaliśmy najemców, wybierając takich, którzy podkreślą najwyższy standard budynku. Cieszymy się, że nasze starania o stworzenie ekskluzywnej, biurowej inwestycji okazały się efektywne i tak silnie przyciągnęły inwestorów instytucjonalnych" - podsumował Director Asset Management w Europa Capital James Pennington.

Do tej pory właścicielami i inwestorami w formie joint venture byli Europa Capital wraz z White Star Real Estate, który jednocześnie odpowiadał za zarządzanie i asset management całego projektu.

Europa Capital jest grupą zarządzającą funduszami nieruchomości w Europie. Od 1995 r. Europa Capital utworzyła 9 funduszy nieruchomości oraz przeprowadziła ponad 105 transakcji o łącznej wartości ponad 9,5 mld euro w 19 europejskich krajach.

White Star Real Estate jest międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Łącznie zrealizowała ponad 50 wysokiej jakości projektów komercyjnych i mieszkaniowych.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)