Notowania

gpw
27.10.2014 11:06

Ewakuacja w siedzibie GPW. Akcja została zakończona

W ostatnim czasie już kilkukrotnie dochodziło do prób zakłócenia pracy na giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W budynku, w którym znajdują się biura Giełdy Papierów Wartościowych, może być podłożona bomba. Telefon z taką informacją pojawił się jeszcze przed godziną 9:00, czyli przed samym startem handlu akcjami. Jak zapewniają przedstawiciele GPW, sesja odbywa się bez problemów.

[Aktualizacja 14:25]

Według informacji uzyskanych przez Money.pl od biura prasowego warszawskiej giełdy, wszyscy pracownicy GPW wrócili już do pracy. W budynku nie znaleziono żadnych, podejrzanych materiałów.

Budynek przy ulicy Książęcej w Warszawie, w którym mieści się GPW, został rano ewakuowany. Wszystko to skutek telefonu i informacji o możliwym podłożeniu bomby.

- _ W związku z ewakuacją budynku, w którym znajdują się m.in. biura Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, informujemy, że zostały wdrożone stosowne procedury _ - czytamy w komunikacie giełdy.

Sprawą zajmują się już odpowiednie służby. Trwa przeszukiwanie budynku. Inwestorzy handlujący akcjami na GPW nie powinni odczuć żadnych utrudnień w związku z zaistniałą sytuacją. Zaplecze techniczne obsługujące transakcje giełdowe znajduje się w zupełnie innym miejscu.

- _ Zaistniała sytuacja nie ma wpływu na przebieg sesji giełdowej, która odbywa się w sposób niezakłócony _ - potwierdzają w komunikacie przedstawiciele giełdy.

Również Pierwszy Urząd Celny i Izba Celna w Warszawie zostały ewakuowane w związku z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Podobne zgłoszenia - jak informuje policja - otrzymało ponad 50 instytucji na terenie garnizonu Warszawa.

Seria ataków na GPW trwa

W ubiegłym tygodniu hakerzy włamali się do systemów informatycznych giełdy, wykradając archiwalne dane do logowania do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej i symulatora giełdowego GPW Trader.

W Internecie pojawiła się lista około 30 tysięcy rekordów z hasłami i loginami. Osoby publikujące te dane nie podpisują się żadnym pseudonimem, który wskazywałby na jakąś konkretną grupę hackerów. Wpisy w języku angielskim wzywają Allaha i wspominają o zemście za ataki na kraj włamywaczy.

Z kolei w sierpniu organizacja Cyber Berkut zablokowała strony warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych i Prezydenta RP. Atak nastąpił w odwecie za sponsorowanie ukraińskiego faszyzmu. Cyber Berkut domagają się wycofania polskich najemników z Ukrainy.

- _ Jednym ze sponsorów ukraińskiego faszyzmu jest Polska. Ingerowanie w wewnętrzne sprawy innego kraju przez władze naraża nie tylko interes obywateli, ale również ich życie _ - napisali wtedy przedstawiciele organizacji w oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

Czytaj więcej w Money.pl

? Zaistniała sytuacja nie ma wpływu na przebieg sesji giełdowej, która odbywa się w sposób niezakłócony

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz