Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Dobre wyniki Facebooka. Mimo drastycznego spadku czasu użytkowania serwisu

4
Podziel się:

Użytkownicy serwisu spędzają na nim mniej czasu - o 50 mln godzin dziennie.

Mimo coraz większej konkurencji, facebook generuje pokaźne zyski.
Mimo coraz większej konkurencji, facebook generuje pokaźne zyski. (FirmBee, Pixabay (CC0))

Użytkownicy Facebooka spędzają na nim mniej czasu - o 50 mln godzin dziennie. Mimo tego biznes Marka Zuckerberga ciągle przynosi dobre pieniądze. W 2017 roku przychody przekroczyły 40 mld dolarów. Były prawie dwukrotnie większe niż rok wcześniej.

Właściciele popularnego serwisu społecznościowego odkryli karty. Okazuje się, że w 2017 roku głównie z tytułu reklam oraz innych przychodów zainkasowali 40,65 mld dolarów, a więc o 47 proc. więcej niż rok wcześniej. Przełożyło się to na prawie 16 mld dolarów zysku wobec ponad 10 mld dolarów poprzednio.

Pozytywnie zaskoczyły wyniki za ostatnie trzy miesiące roku. Zysk przypadający na jedną akcję spółki wyniósł 2,21 dolara (po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych) wobec spodziewanych niecałych 2 dolarów. Łączna wartość przychodów wyniosła w ostatnim kwartale 12,97 mld dolarów wobec 12,55 mld szacowanych przez ekspertów.

Na plus facebook zaliczy końcówkę roku pod względem przychodów przypadających na pojedynczego użytkownika. Na przestrzeni 3 miesięcy było to 6,18 dolara.

Zobacz także: Tak wygląda centrum danych Facebooka

Ile osób korzysta na świecie z serwisu? Ostatnie statystyki pokazują, że dziennie loguje się 1,4 mld użytkowników, a miesięcznie około 2,13 mld.

Martwić Marka Zuckerberga może jednak spadek zainteresowania na dwóch najważniejszych dla niego rynkach. W USA i Kanadzie ubyło aktywnych dziennych użytkowników w liczbie blisko 1 mln - ze 185 do 184 mln.

To nie jedyny problem. Spadł też znacząco czas korzystania z serwisu. Każdego dnia średnio o 50 mln godzin, co wychodzi około 2 minut na użytkownika, który przeciętnie siedział na facebooku około 40 minut.

- W poprzednim kwartale dokonaliśmy zmian, polegających na ograniczeniu wideo viralowych. Chcieliśmy mieć pewność, że czas spędzany na serwisie będzie dobrze spożytkowany. To sprawiło, że gwałtownie spadł czas użytkowania facebooka i to o 50 mln godzin dziennie - tłumaczy Mark Zuckerberg. Liczy, że w dłuższej perspektywie czasu, użytkownicy i partnerzy biznesowi docenią te zmiany.

Jak donosi CNBC, w pierwszej reakcji na wyniki finansowe cena akcji Facebooka na giełdzie w USA spadła o blisko 4,5 proc. Jednak po komentarzach ze strony przedstawicieli serwisu odrobiły straty. Uspokajali m.in., że wzrost cen reklam bilansuje spadki w statystykach użytkowników.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
JK
6 lat temu
Odkąd pojawiły się doniesienia że FB manipuluje treść i banuje według określonej ideologii to ograniczyłem bardzo korzystanie z tej platformy.
mądry Zbyszek
6 lat temu
jez dawno, dawno temu zrezygnowalem z pejsbooka
Buntownik
6 lat temu
I bardzo dobrze - mniej zaangażowania w social mediach to większe zaangażowanie w realu, lepsze więzi społeczne i ogólnie lepsze samopoczucie. Lepiej mieć 3-4 osoby szczere, zaufane niż kilkaset znajomych na fejsie, z których znaczna większość jest po to aby była i często jest ciekawska, co kto robi i mają frajdę, że mogą sobie podglądać i ani się nie spotkają, ani nie porozmawiają, ale godzinami bzdety oglądać to podstawa. A smartfony to już w ogóle masakra jakaś, używane z taką namiętnością, zapalczywością, a opanować się należy, bo życie przeleci i później pretensje będą, że mogłem/mogłam zrobić tak wiele, to i tamto, a nie zrobiłam/ nie zrobiłem, bo bynajmniej nie dlatego, że nie było czasu, on był zawsze, tyle, że był marnotrawiony na często puste, bezwartościowe treści, gierki i wszelakie ''dla zabicia czasu'' rozrywki. Ręce opadają jak widzi się nowe pokolenie niewolników smartfonów, które na zdrowy rozsądek powinno sobie uświadomić, że Internet powinien zostać w Domu, w pracy, te fejsbuki i instagramy i inne szubrastwo też, telefonu używać po to aby zadzwonić lub napisać sms i tyle, a nie non stop ślepiać w ten mały ekranik. Otrząśnijcie się ludziska i bądźcie sobą!, bo to najważniejsze i jedyna recepta na tak chaotyczne czasy
?????
6 lat temu
wcale nie siedzę na fejsie