Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
29.10.2015 14:00

FAM GK oczekuje zwiększonego popytu w związku z inwestycjami w infrastrukturę

Podziel się
Dodaj komentarz

FAM Grupa Kapitałowa (FAM GK) liczy, że spodziewany wzrost inwestycji infrastrukturalnych zwiększy popyt na jej usługi, poinformował ISBnews prezes Paweł Relidzyński.

"Udało nam się z sukcesem przeprowadzić restrukturyzację biznesu i widać to zarówno w wynikach, jak i na kontach spółki. Obniżyliśmy koszty i usprawniliśmy działalność operacyjną praktycznie w każdym obszarze. Liczymy na to, że wraz ze spodziewanym wzrostem inwestycji infrastrukturalnych, wzrośnie popyt na nasze usługi" - powiedział Relidzyński w rozmowie z ISBnews.

"Skupiamy się na maksymalizacji generowanych przez spółkę przepływów finansowych. Pomaga nam w tym tarcza podatkowa wynikająca ze strat poniesionych w latach ubiegłych" - dodał prezes.

Wcześniej spółka podała, że notuje w 2015 r. wyraźną poprawę wyników. Zysk netto FAM GK wyniósł w okresie I-III kw. 2015 r. 6,94 mln zł, co oznacza wzrost o 89,5% r/r. Wynik EBITDA przekroczył poziom 12,63 mln zł i był o 36,6% wyższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Spółka wypracowała 70,86 mln zł przychodów, czyli o 18,3% więcej w stosunku do wyniku wypracowanego w tym samym okresie 2014 r. Skonsolidowany raport za III kw. uwzględnia wyniki przejętej w lipcu tego roku Cynkowni Wieluń.

FAM GK działa w branży usług zabezpieczania antykorozyjnego elementów stalowych poprzez cynkowanie ogniowe. FAM GK szacuje, że posiada ok. 10% udziałów w polskim rynku usług cynkowniczych. Spółka notowana jest na głównym rynku GPW.

Tomasz Chaberko

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz