Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Famur rozszerzy ofertę i wejdzie na nowe rynki

0
Podziel się:

Realizacja programu przewiduje także wykorzystanie okresu spowolnienia rynkowego w celu poszukiwania spółek stanowiących potencjalny cel kolejnych procesów akwizycyjnych.

Famur rozszerzy ofertę i wejdzie na nowe rynki
(Famur)
bEKMCVGt

W odpowiedzi na trudny okres dla całej branży górniczej w Polsce, Famur zamierza poszerzać ofertę produktowo-usługową i dywersyfikować rynki w ramach programu "Go Global", poinformował prezes Mirosław Bendzera. Okres spowolnienia rynkowego spółka chce wykorzystać też na poszukiwania celów akwizycyjnych.

- Ostatnie miesiące to niewątpliwie trudny okres dla całej branży górniczej. Całe spektrum problemów branży znajduje swoje odzwierciedlenie w restrykcyjnym i zachowawczym podejściu inwestorów do skali oraz zakresu finansowania projektów poświęconych polskiemu górnictwu. Świadomość skomplikowanej sytuacji w branży wydobywczej zmusiła Famur do poszukiwania sposobów mogących zapewnić stabilność i rozwój całej grupy. Naszą odpowiedzią jest program Go Global - powiedział Bendzera, cytowany w komunikacie.

Go Global zakłada prowadzenie przez Famur działań, które zmierzają zarówno do poszerzenia oferty produktowo-usługowej, jak i do dywersyfikacji rynków, co ma pozwolić na zwiększanie zaangażowania zagranicznego wszystkich podmiotów wchodzących w skład grupy.

bEKMCVGv

Nowe przejęcia i działalność za granicą

Realizacja programu przewiduje także wykorzystanie okresu spowolnienia rynkowego w celu poszukiwania spółek stanowiących potencjalny cel kolejnych procesów akwizycyjnych Famuru, tym samym pozwalając na rozszerzanie portfolio grupy, podano również.

"Kluczowym aspektem programu Go Global jest wzrost ekspansji eksportowej. Konsekwentna realizacja tego celu wiąże się między innymi ze wzmacnianiem obecności grupy tam, gdzie urządzenia Famur są już obecne. Grupa Famur utrwala swoją pozycję w krajach WNP, na czele z Rosją i Kazachstanem. Wyniki finansowe wskazują, że w ostatnich latach to kraje WNP są jednym z najistotniejszych pod względem realizowanych obrotów składnikiem wartości współpracy zagranicznej grupy. Utworzenie spółek OOO Famur Rosja i OOO Famur Kazachstan pozwoliło grupie Famur wzmocnić pozycję, zwiększyć sprzedaż oraz udoskonalić serwis, czego efektem było podpisanie kilka dużych kontaktów w tych krajach, między innymi umowy z SUEK-Kuzbass o wartości 25,9 mln euro na dostawy urządzeń kompleksu ścianowego" - czytamy dalej.

Grupa Famur jest obecna w kilkunastu krajach na całym świecie. Wybór konkretnych rynków dokonywany jest w oparciu o skalę i potencjał wydobywczy, a także wciąż występujący w wielu krajach ujemny bilans energetyczny. Powoduje on zapotrzebowanie na uruchamianie nowych zasobów energetycznych i w konsekwencji zwiększanie udziału energii elektrycznej w miejscowych miksach energetycznych. Sytuacja taka sprawia, że celem ekspansji Grupy Famur stają się również kraje azjatyckie, takie jak Indie, Indonezja czy Wietnam, a także państwa Ameryki Południowej i Centralnej oraz Bliskiego Wchodu. Dla przykładu rok temu Famur zawarł z indonezyjską spółką PT Pesona Khatulistiwa Nusantara umowę o wartości 13,5 mln USD, której przedmiotem było przygotowanie projektu, dostawa urządzeń, nadzór nad ich montażem oraz rozruch i szkolenie personelu obsługującego kompletny system przeładunku węgla, przypomniano.

bEKMCVGB

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

bEKMCVGW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)