Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Fed podniósł główną stopę procentową do 1,75-2%, zgodnie z oczekiwaniami

Fed podniósł główną stopę procentową do 1,75-2%, zgodnie z oczekiwaniami

Warszawa, 13.06.2018 (ISBnews) - Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) postanowił podnieść poziom głównej stopy procentowej do 1,75-2% z 1,5-1,75%, poinformował Fed po posiedzeniu.

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami rynku.

"Biorąc pod uwagę odnotowane i oczekiwane warunki na rynku pracy i poziom inflacji, Komitet postanowił podwyższyć docelowy zakres stopy procentowej dla funduszy federalnych do 1,75-2%" - czytamy w komunikacie.

Fed podkreślił, że polityka pieniężna po tej decyzji nadal ma charakter akomodacyjny, wspierając dalszą poprawę na rynku pracy oraz powrót do 2-proc. inflacji.

Fed zapowiedział też, że oceniając termin i wielkość dalszych dostosowań docelowego zakresu stopy procentowej, będzie oceniał postęp - zarówno zrealizowany, jak i oczekiwany - w kierunku maksymalnego zatrudnienia i 2-proc. inflacji.

Komitet powtórzył, że dokonując tej oceny, będzie brał pod uwagę "szeroki zakres informacji, w szczególności dotyczących warunków na rynku pracy, wskaźników presji inflacyjnej i oczekiwań inflacyjnych oraz dane dotyczące wydarzeń o charakterze finansowym i międzynarodowym".

 

forex
ISB
Czytaj także
Polecane galerie