Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Feerum liczy na dobry 2017 r. i jeszcze lepszy 2018 r.

0
Podziel się:
Feerum liczy na dobry 2017 r. i jeszcze lepszy 2018 r.

Feerum optymistycznie patrzy na perspektywy wyników finansowych w 2017 roku i liczy, że będą one znacznie lepsze niż w słabym ubiegłym roku i porównywalne do tych z 2015 r. Natomiast przyszły rok ma być jeszcze lepszy od obecnego, poinformował prezes Daniel Janusz.

"Ten rok będzie dobry, nie wiemy jeszcze, jak dobry. Liczymy, że będzie porównywalny do 2015 r. Natomiast kolejny rok - liczymy, że będzie jeszcze lepszy" - powiedział Janusz podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że spółka posiada obecnie rekordowo wysoki portfel zamówień, obejmujący 29 umów o wartości 194,1 mln zł, z czego blisko 140 mln zł przypada na kontrakt w Tanzanii, który będzie realizowany w latach 2017-2018. Pozostała część portfela, czyli ok. 55 mln zł przypada na ten rok i dzieli się mniej więcej po równo na zamówienia w Polsce i krajach europejskich.

"Jesteśmy w trakcie ratyfikacji kontraktu w Afryce. W tym półroczu projekt wejdzie w życie, a drugim zaczniemy jego realizację. Na przełomie III i IV kwartału zaczniemy wysyłki" - wyjaśnił prezes. Ocenił, że realizacja kontraktu tanzańskiego będzie widoczna w wynikach bieżącego roku, dzięki realizacji ok. 50% tego zadania jeszcze w 2017 r.

"Także w Polsce widzimy dobre perspektywy rynkowe, m.in. dzięki wzrostowi cen żywności, który napędziła konsumpcja. To wpływa na poprawę sytuacji sektora rolnictwa i chęć inwestowania" - powiedział także.

Ubiegły rok - w opinii zarządu - okazało się stosunkowo słaby dla spółki głównie ze względu na spadek sprzedaży o 63,1% r/r, spowodowany przesunięciem okresu przyznawania dofinansowania UE z ARiMR dla kluczowych klientów. Feerum miało w nim 4,63 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 8,89 mln zł zysku w 2015 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły w 2016 r. 40,27 mln zł w 2016 r. wobec 109,28 mln zł rok wcześniej.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r.

(ISBnews)

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)