Notowania

górnictwo
13-06-2018 (16:50)

Ferrum zakończyło współpracę z Węglokoksem dot. dostaw materiałów i półproduktów

Ferrum jednostronnie zakończyło współpracę z Węglokoksem w zakresie dostaw materiałów i półproduktów hutniczych, podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spółka wyjaśnia, że zgodnie z zapisami umowy przyczyną uprawniającą Ferrum S.A. do podjęcia takich działań jest brak dostaw materiałów przez Węglokoks S.A. na rzecz spółki w określonym umownie okresie oraz nieistnienie jakichkolwiek zobowiązań spółki wobec tego kontrahenta z tytułu umów wykonawczych" - czytamy w komunikacie.

Pomimo złożonego oświadczenia Ferrum nie wyklucza w przyszłości wznowienia współpracy z Węglokoksem w zakresie dostaw materiałów.

"Ponadto emitent wyjaśnia, że powyższe nie będzie negatywnie wpływać na bieżącą działalność operacyjną spółki, w tym na realizację bieżących zakupów materiałów wsadowych" - czytamy dalej. 

W 2015 r. Ferrum zawarło z Węglokoksem umowę określającą ramowe zasady współpracy w zakresie dostaw materiałów i półproduktów hutniczych. 

Grupa kapitałowa Ferrum specjalizuje się w produkcji rur do przesyłu mediów. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

 

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie