Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE
Średnie pensje rosną w skali roku; ale dwa ostatnie miesiące to spadki

Flatio rozpoczęło działalność w Warszawie, chce zaoferować 500 mieszkań

Flatio rozpoczęło działalność w Warszawie, chce zaoferować 500 mieszkań

Flatio, startup zajmujący się nieruchomościami i pośredniczący w średnioterminowych wynajmach, zaczął w październiku oferować wynajem mieszkań w Warszawie, podała spółka. Celem Flatio na najbliższe tygodnie jest zwiększenie w Warszawie ofert średniookresowego wynajmu co najmniej do 500 mieszkań.

"Doświadczenia z Austrii, Słowacji i Czech pokazują nam, że zainteresowanie średnioterminowym wynajmem jest olbrzymie. Od maja zeszłego roku udało nam się w sześciu miastach - Berlinie, Wiedniu, Pradze, Brnie, Ostrawie, Bratysławie - zapewnić zakwaterowanie na 1 535 miesięcy. Po Warszawie, tak samo jak po Berlinie, obiecujemy sobie stały wzrost naszej usługi, ponieważ stawiamy na nowoczesne podejście do wynajmu bez zbędnej administracji" - powiedział założyciel i CEO Radim Rezek, cytowany w komunikacie.

Po trzech miastach w Czechach (Praga, Brno, Ostrawa), Bratysławie, Wiedniu, a od czerwca po Berlinie, Warszawa jest kolejną europejską metropolią, w której czeski startup rozwija swoją ekspansję. Poza Warszawą Flatio zaczęło w październiku oferować średnioterminowe wynajmy także w Budapeszcie.

Klientami Flatio są najczęściej zagraniczni menedżerowie, firmy, studenci, cyfrowi nomadzi lub ludzie potrzebujący tymczasowego mieszkania na przykład z powodu remontu własnej nieruchomości. Współpracą z Flatio są zainteresowani także właściciele mieszkań, podano także.

"W odróżnieniu od tradycyjnego długoterminowego wynajmu mogą oni zarobić nawet o jedną czwartą więcej dzięki wyższym czynszom. Te odpowiadają także samym najemcom, którzy wcześniej musieli mieszkać w hotelu albo radzić sobie z problemem zakwaterowania na kilka miesięcy. W odróżnieniu od wynajmu krótkoterminowego Flatio dla właścicieli oznacza wyraźnie mniej kłopotów z mieszkaniem oraz niższe koszty napraw, krótszy czas związany z remontem mieszkania itp. Celem Flatio na najbliższe tygodnie jest zwiększenie w Warszawie ofert średniookresowego wynajmu, co najmniej na 500 mieszkań" - czytamy dalej.

Ideą usługi jest połączenie biznesu związanego z nieruchomościami z najnowszymi technologiami, za pośrednictwem których cały proces wynajmu ulega znacznemu uproszczeniu. We Flatio nie ma stereotypów z klasycznego rynku nieruchomości, takich jak kaucja, konieczność osobistych oględzin mieszkania, czy wymóg osobistego podpisania umowy. Oględziny na Flatio rozwiązane są dzięki wirtualnym odwiedzinom w oferowanych nieruchomościach, także z możliwością oględzin w wirtualnej rzeczywistości dzięki specjalnym okularom. Umowę podpisuje się online, a płatności za wynajem najemcy mogą realizować dzięki unikatowej aplikacji zapłać kartą online. A do tego wszystkie mieszkania na Flatio są w pełni wyposażone, posiadają także dostęp do Internetu, wyjaśniono.

budownictwo, nieruchomości
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Krystyna
2018-03-14 21:27
Nie polecam!!!

Wystawiliśmy mieszkanie na wynajem poprzez system Flatio. Z najemcą nie było żadnego problemu a z rozliczeniem czynszu najmu poprzez firme Flatio walczymy od miesiąca. Firma ZAPOMNIAŁA wysłać pieniędzy do nas, po 2 tyg. otrzymaliśmy połowę od całkowitej kwoty.
Brak przedstawicieli w Polsce, kontakt z firmą jest możliwy tylko w języku czeskim. Nie odpowiadają na maili !
Kroolik
2017-10-11 09:03
A jak się przeprowadza wirtualną eksmisję lokatora, który nie płaci czynszu?