Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska spółka chce sprzedawać meble w Indiach

Forte deklaruje, że nowy podmiot rozpocznie działalność operacyjną w kwietniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forte/materiały prasowe)

Forte zawarła z Indian Furniture Products Limited, podmiotem należącym do grupy kapitałowej Adventz, umowę joint venture, dotyczącą produkcji i sprzedaży mebli na rynku indyjskim.

Forte podaje, że elementem umowy jest stworzenie podmiotu o nazwie Forte Furniture Products India Pvt Ltd z siedzibą w Chennai w Indiach. Każdy z udziałowców ma wnieść po około 2 mln euro za 50 proc. udziałów. Spółka będzie produkować i sprzedawać meble.

Działalność FFPI oparta będzie o istniejący zakład produkcyjny i sieć sprzedaży w Indiach, będące dotychczas własnością IFPL oraz o dostarczane przez Forte know-how wzornictwo, rozwój produktu i technologię produkcji.

Kurs akcji Forte w ostatnich trzech miesiącach

"Planowane rozpoczęcie działalności operacyjnej FFPI przewidziane jest na kwiecień 2017 r." - podaje Forte.

Forte jest czołowym polskim producentem i eksporterem mebli. Posiada cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 r. Od 1996 roku jest notowana na GPW.

Tagi: forte, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-01-2017

JurkoCYT : " ... wprowadzenie wymogu podłączania budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej tam, gdzie jest to możliwe...... " rozumiem, że płaci … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)