Notowania

energetyka
23.11.2016 15:25

Fortum rozpoczęło montaż kotła wielopaliwowego dla elektrociepłowni w Zabrzu

Podziel się
Dodaj komentarz

Fortum rozpoczęło prace związane z montażem kotła wielopaliwowego w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Zabrzu, podała spółka.

W nowym zakładzie Fortum energia produkowana będzie w elastycznym, wielopaliwowym kotle z cyrkulacyjnym złożem fluidalnym firmy Amec Foster Wheeler. Źródło ciepła będzie dostosowane do spalania węgla, paliwa alternatywnego (RDF - Refuse Derived Fuel) i biomasy, z możliwością stosowania miksu tych paliw. Kocioł zostanie też wyposażony w nowoczesny kompleksowy system oczyszczania spalin, co wpłynie na ograniczenie emisji szkodliwych substancji.

"W naszej elektrociepłowni wykorzystamy najnowocześniejsze dostępne technologie, które umożliwią nie tylko efektywną produkcję energii, ale przyczynią się również do poprawy jakości powietrza w regionie. Nasza inwestycja ma na celu zapewnienie mieszkańcom bezpiecznych i stałych dostaw ciepła sieciowego, które jest jednym z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania" - powiedział dyrektor Fortum ds. produkcji Piotr Górnik, cytowany w komunikacie.

Warta około 870 mln zł budowa elektrociepłowni w Zabrzu postępuje zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie planowane jest na 2018 rok, podano także w materiale. Docelowo elektrociepłownia będzie dostarczać ciepło sieciowe do blisko 70 tysięcy gospodarstw domowych w Zabrzu i Bytomiu.

Fortum specjalizuje się w produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w sposób efektywny i wolny od emisji dwutlenku węgla. Oferuje również szeroki wachlarz specjalistycznych usług z obszaru energetyki klientom indywidualnym, instytucjom oraz producentom energii. Jest obecne głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji i Polsce. W 2015 roku łączne przychody Fortum osiągnęły poziom 3,56 mld euro.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz