Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundusz Enterprise Investors ma zgodę UOKiK na przejęcie Anwimu

0
Podziel się

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Anwim przez Polish Enterprise Funds SCA - fundusz zarządzany przez Enterprise Investors, podał Urząd na Twitterze.

Fundusz Enterprise Investors ma zgodę UOKiK na przejęcie Anwimu
bEheRZFh

Koncentracji polega na przejęciu przez Polish Enterprise Funds SCA z siedzibą w Luksemburgu wspólnej kontroli nad Anwim S.A. z jego przedsiębiorcami zależnymi, podano na stronie internetowej Urzędu.

Polish Enterprise Funds SCA należy do grupy funduszy, którym doradza Enterprise Investors Corporation. Głównym celem funduszy jest prowadzenie działalności inwestycyjnej - nabywanie lub obejmowanie i sprzedaż bezpośrednio lub za pośrednictwem spółek zależnych akcji/udziałów spółek. Przedmiot działalności spółek portfelowych należących do grupy kapitałowej funduszy jest zróżnicowany, a realizowane inwestycje nie są ukierunkowane na żadną konkretną gałąź handlu lub przemysłu.

Anwim działa na rynku hurtowej i detalicznej sprzedaży paliw płynnych. Działalność prowadzona jest na terytorium Polski.

bEheRZFK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)