Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fundusz z Grupy MCI sprzedał posiadane akcje Genomedu spółce Diagnostyka

0
Podziel się:

MCI.CreditVentures 2.0 FIZ, fundusz z Grupy MCI, sprzedał wszystkie posiadane akcje Genomedu, który specjalizuje się w sekwencjonowaniu i syntezie DNA oraz diagnostyce genetycznej, poinformowało MCI. Na transakcji fundusz zrealizował zwrot ponad 6x CoC. Nowym właścicielem akcji została firma Diagnostyka - dostawca laboratoryjnych usług medycznych.

Fundusz z Grupy MCI sprzedał posiadane akcje Genomedu spółce Diagnostyka

Przez ostatnie lata Genomed realizował strategię rozwoju, której celem było uzyskanie pozycji lidera rynkowego w zakresie medycyny spersonalizowanej, umożliwiającej kompleksową obsługę w zakresie sekwencjonowania genomowego, diagnostyki chorób o podłożu genetycznym i poradnictwa genetycznego. Od 2008 r. największym akcjonariuszem spółki był fundusz MCI, przypomniano w komunikacie.

"Genomed to przykład udanej współpracy nawiązanej na linii fundusz - zespół naukowców, który odniósł sukces jako komercyjny zespół przedsiębiorców. Bardzo dziękujemy im za te wspólne lata i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Pozyskanie tak ważnego inwestora branżowego, jak Diagnostyka jest dowodem bardzo dobrych perspektyw rozwoju Genomedu oraz potwierdzeniem udanej tezy inwestycyjnej zespołu zarządzającego" - powiedział partner odpowiedzialny za rozwój projektu w ramach MCI Tomasz Danis, cytowany w komunikacie.

Sprzedaż akcji Genomedu to kolejne w ostatnim czasie wyjście z inwestycji zrealizowane w obszarze healthtech/medtech. Wcześniej w tym roku fundusze z Grupy MCI informowały już o sprzedaży swoich udziałów w spółce lifebrain za 155 mln zł oraz sprzedaży przez fundusz Internet Ventures wszystkich udziałów w serwisie Zdrowegeny.pl. Ze spółek powiązanych z rynkiem medycznym została w portfelu bardzo obiecująca firma SiDLY operująca w obszarze telemedycyny, ale fundusze MCI nie wykluczają kolejnych inwestycji w ten segment rynku, podano również.

"Dzięki zbudowanej ekspertyzie w tym obszarze oraz obserwowanym trendom rynkowym fundusze MCI chcą dalej aktywnie angażować się w obszar związany ze zdrowiem czy profilaktyką" - dodał partner MCI Krzysztof Konopiński.

W połowie marca br. fundusz MCI miał 34,22% kapitału i 36,44% głosów Genomedu.

MCI Capital (dawniej MCI Management) jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)