Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Fundusz zarządzany przez Bouwfonds IM nabył pod wynajem 259 lokali w Krakowie

Fundusz zarządzany przez Bouwfonds IM nabył pod wynajem 259 lokali w Krakowie

Bouwfonds Investment Management (Bouwfonds IM) nabył od Hines i Heitman część inwestycji Apartamenty Novum w Krakowie, obejmującą 146 lokali mieszkalnych i 113 mieszkań studenckich, poinformowała firma REAS, która w transakcji doradzała kupującemu. Bouwfonds IM zakup w całości przeznaczy na wynajem.

"Cieszymy się, że tak atrakcyjna inwestycja w Krakowie znalazła się w naszym portfelu. Obie transakcje, zarówno pierwsza w Warszawie z połowy 2016 roku, jak i ta krakowska, potwierdzają strategiczne znaczenie Polski dla naszego europejskiego portfela" - skomentował dyrektor zarządzający działem nieruchomości mieszkaniowych w Bouwfonds IM  Michiel Dubois, cytowany w komunikacie.

Jest to druga tego typu transakcja w Polsce przeprowadzona przez Bouwfonds European Residential Fund (BERF) - fundusz inwestycyjny zarządzany przez Bouwfonds IM. Przedmiotem transakcji były trzy budynki, w których powstanie 146 lokali mieszkalnych i 113 mieszkań studenckich o łącznej powierzchni użytkowej ok. 9 200 m2. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Rakowickiej w centrum Krakowa i wchodzi w skład inwestycji Apartamenty Novum należącej do joint venture firm Hines oraz Heitman.

"Sprzedaż inwestorowi instytucjonalnemu całej fazy w wieloetapowym projekcie stanowi dla deweloperów atrakcyjną alternatywę. W porównaniu z tradycyjną sprzedażą detaliczną przyspiesza tempo sprzedaży i zwiększa zyski, przy jednoczesnym niewielkim ryzyku. Transakcja w Krakowie potwierdza, że Polska ma do zaoferowania inwestorom instytucjonalnym ogromny potencjał. Poza stolicą jest jeszcze wiele miast, gdzie warto inwestować" - skomentował partner w REAS Maximilian Mendel, cytowany w komunikacie.

Poprzednio, w lipcu 2016 r., fundusz kupił od Matexi Polska projekt deweloperski zlokalizowany przy ul. Pereca w Warszawie. W budynku znajdują się 193 lokale mieszkalne i część usługowa, które nabywca również przeznaczył pod wynajem.

Bouwfonds Investment Management jest podmiotem zarządzającym inwestycjami na rynku nieruchomości w ramach grupy Rabo Real Estate. Bouwfonds IM zarządza portfelem o łącznej wartości 6 mld euro, składającym się z nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, infrastruktury komunikacyjnej, parkingów i nieruchomości z sektora rolnictwa. Wartość portfela nieruchomości mieszkaniowych wynosi 1,6 mld euro.

REAS jest polską firmą doradczą specjalizującą się w zagadnieniach związanych z rynkiem mieszkaniowym.

budownictwo, nieruchomości
ISB
Czytaj także
Polecane galerie