Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Galeria Północna na Białołęce: Unibep został generalnym wykonawcą

0
Podziel się:

Planowane wynagrodzenie za wykonanie inwestycji przekroczy szacunkowo kwotę 70 mln euro.

Leszek Marek Gołąbiecki - prezes Unibep
Leszek Marek Gołąbiecki - prezes Unibep (Materiały prasowe Unibep)

Oferta Unibepu została wybrana przez Centrum Światowida z grupy kapitałowej Globe Trade Centre (GTC)
na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji zlokalizowanej przy ul. Światowida w Warszawie w dzielnicy Białołęka o nazwie "Galeria Północna", podała spółka. Planowane wynagrodzenie za wykonanie inwestycji przekroczy szacunkowo kwotę 70 mln euro.

Przedmiotem inwestycji jest budowa centrum usługowo-handlowo-rozrywkowego wraz z parkingiem wielopoziomowym i infrastrukturą, zlokalizowanego przy ul. Światowida w Warszawie w dzielnicy Białołęka, o planowanej powierzchni komercyjnej ok. 64 tys. m2.

Inwestycja uzyskała już prawomocne pozwolenie na budowę. Przewidywany czas realizacji inwestycji wynosi ok. 22 miesiące.

Wcześniej dyrektor generalny GTC Piotr Kroenke poinformował, że spółka szacuje łączną sumę wydatków niezbędnych do wybudowania Galerii Północnej na 160 mln euro.

Notowania tygodniowe akcji Unibep

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,08 mld zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)