Notowania

Przejdź na
budownictwo
16.02.2016 13:19

Gekoplast zainwestuje 17,3 mln w br., rozważy zakup nowej linii produkcyjnej

Podziel się
Dodaj komentarz

Gekoplast planuje nakłady inwestycyjne w wysokości 17,31 mln zł w 2016 r. W połowie roku spółka rozważy zakup kolejnej linii do płyt komórkowych, poinformował prezes Piotr Górowski.

"Na ten rok planujemy inwestycje rzędu 17 mln zł, przy czym około 7 mln przechodzi z inwestycji planowanych na 2015" - powiedział Górowski podczas konferencji prasowej

Wyjaśnił, że przeniesione inwestycje to zakup linii do produkcji płyt komórkowych, planowany pierwotnie na grudzień i zrealizowany na początku tego roku, oraz zakup nowej wykrawarki.

"Sama wykrawarka kosztuje 3 mln zł, zdecydowaliśmy się na zakup większej, poza tym płacimy w dolarach. Poza tym jest cały szereg drobniejszych urządzeń, które wesprą naszą działalność w zakresie wykrojów" - powiedział prezes.

W 2015 r. Gekoplast zrealizował inwestycje na 6,79 mln zł.

Górowski poinformował także, że nowa linia produkcyjna pracuje już na 100% mocy, jednak nie oznacza to pełnego obłożenia mocy produkcyjnych spółki, ponieważ to nowa linia w pierwszej kolejności realizuje zamówienia wcześniej wykonywane na starszych maszynach. Jeśli spółka osiągnie pełne obłożenie, być może w II kw. tego roku, rozważy zakup kolejnych takich linii.

"Może tak się zdarzyć, bardzo bym chciał żeby tak było. Nie da się wykluczyć że w połowie roku będziemy kontraktować nową maszynę" - powiedział Górowski.

Dodał, że decyzja o zakupie nowej linii być może będzie wiązać się także z decyzją o wyłączeniu jednej ze starszych maszyn.

Gekoplast specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Prowadzi działalność w takich segmentach rynku, jak: płyty z tworzyw sztucznych i opakowania z płyt, wyroby wtryskowe, wyroby rozdmuchowe, opakowania z tektury. Obecnie jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej i piątym w Europie producentem płyt komórkowych z polipropylenu. Spółka jest notowana na NewConnect od lutego 2015 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz