Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GetBack ma term sheet z bankiem zagr. ws. zapewnienia do 300 mln zł finansowania

0
Podziel się:

Warszawa, 09.02.2018 (ISBnews) - GetBack poinformował o podpisaniu dokumentu zawierającego zobowiązanie banku z siedzibą za granicą do finansowania funduszu w 100% kontrolowanego przez GetBack, tzw. term sheet, podała spółka. Zgodnie z treścią term-sheet, bank będzie dążył do zapewnienia przez banki lub instytucje kredytowe funduszowi finansowania w wysokości do 300 mln zł.

GetBack ma term sheet z bankiem zagr. ws. zapewnienia do 300 mln zł finansowania

"Term-sheet zawiera szczegółowe wymogi dotyczące sytuacji finansowej i majątkowej GetBack oraz funduszu, które muszą być spełnione po udzieleniu finansowania oraz postanowienia dotyczące zobowiązań GetBack oraz funduszu zmierzających do zmniejszenia zaangażowania w finansowanie na wypadek niespełnienia tych wymogów. Pozostałe warunki term-sheet odpowiadają standardowym warunkom spotykanym w tego rodzaju finansowaniach" - czytamy w komunikacie.

Na finansowanie składać się będą kredyt lub kredyty amortyzowane w wysokości do 300 mln zł, oprocentowane w skali roku wg zmiennej stopy WIBOR 3M powiększonej o marżę.

"Finansowanie zostanie udzielone na okres czterech lat. Finansowanie ma zostać przeznaczone na refinansowanie zadłużenia funduszu oraz na cele związane z jego działalnością statutową, tj. na nabywanie portfeli wierzytelności" - czytamy dalej.

Prawem właściwym dla finansowania będą przepisy prawa angielskiego, zaś jurysdykcję będą miały sądy angielskie.

Zarząd GetBack spodziewa się podpisania umów kredytowych w terminu do 8 tygodni od daty podpisania dokumentacji.

"Jednocześnie zarząd GetBack informuje, iż trwają rozmowy z bankiem w przedmiocie udzielenia kolejnego zbliżonego finansowania do kwoty 150 mln zł" - podano także.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)