Notowania

Ujawnił się chętny na aktywa GetBack. Szwedzi złożą ofertę

Firma windykacyjna Hoist Finance AB zamierza złożyć ofertę na aktywa spółki GetBack. Od ich sprzedaży zależy kwota, jaką mogą odzyskać właściciele obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Im więcej będzie chętnych do przejęcia aktywów GetBack tym lepiej dla obligatariuszy

Firma windykacyjna Hoist Finance AB zamierza złożyć ofertę na aktywa spółki GetBack. Od ich sprzedaży zależy kwota, jaką mogą odzyskać właściciele obligacji.

Na początku października GetBack informował, że oferty przejęcia części jego aktywów złożyły trzy instytucje. Jedna właśnie się ujawniła.

- Dostrzegamy możliwości akwizycji i konsolidacji w innych krajach, np. w na rynku polskim, gdzie mamy zamiar złożyć zdecydowaną ofertę na aktywa spółki GetBack - podała szwedzka firma Hoist Finance AB w komunikacie poświęconym wynikom za trzeci kwartał.

Jak zapowiadał GetBack, po złożeniu ofert kolejnym etapem będzie wybór jednego lub kilku potencjalnych inwestorów, z którymi rozpoczną się negocjacje dokumentacji prawnej.

Zobacz też: Wiceminister zapowiada nowe przepisy. Powstaną definicje "piramidy finansowej" i "wielkiej afery gospodarczej"

Hoist Finance AB (publ) to ogólnoeuropejska grupa finansowa działająca na rynku zakupów i zarządzania wierzytelnościami z siedzibą w Sztokholmie. Specjalizuje się w nabywaniu i zarządzaniu wierzytelnościami konsumenckimi zagrożonymi i niezagrożonymi. Zatrudnia blisko 1 200 pracowników w jedenastu krajach Europy.

W ubiegłym roku zarobiła 453 mln koron szwedzkich, czyli w przeliczeniu na złotego około 200 mln zł. Zysk brutto w pierwszych trzech kwartałach 2018 wzrósł o 33 proc. rok do roku. Od stycznia do września spółka kupiła aktywa za 2,61 mld koron (1,08 mld zł), emitując akcje za 568 mln koron (236 mln zł) i obligacje za 250 mln koron (104 mln zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, finanse, gbk, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

inaJak można kupować coś co nie ma żadnej wartości. A po drugie niech najpierw oddadzą szwedzi co zrabowali podczas potopu

25-10-2018

GetBackPatrzcie i się uczcie od Abrisu jak z Przyspieszonego Postępowania Układowego zrobić likwidację spółki z ominięciem syndyka! Kolejny debiut na GPW … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)