Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Rekomendacja dla Agory. Wydawca "Wyborczej" zamiast gotówki może mieć dług

21
Podziel się:

Na gorsze prognozy wyników i większe wydatki inwestycyjne zwracają uwagę analitycy DM BOŚ i obniżają wycenę akcji Agory. Coraz niższe noty wystawiają jej też inwestorzy, co widać po spadającym kursie na giełdzie.

Analitycy wzięli pod lupę wydawcę "Gazety Wyborczej" i właściciela kin "Helios".
Analitycy wzięli pod lupę wydawcę "Gazety Wyborczej" i właściciela kin "Helios". (Agora)

Od ponad 3 miesięcy akcje Agory, a więc m.in. wydawcy "Gazety Wyborczej", systematycznie tracą na wartości. Na zamknięciu piątkowej sesji jedna była wyceniana na 9,20 zł, a jeszcze na początku czerwca kosztowała prawie 15 zł. To oznacza zjazd o ponad jedną trzecią.

Agora tak źle nie była oceniana przez inwestorów giełdowych od dwóch lat. Co więcej, niższe noty wystawiają spółce także analitycy. Dom Maklerski BOŚ Banku w najnowszym raporcie zdecydowanie obniżył wycenę akcji, choć sugeruje, że giełda za bardzo je przeceniła.

Notowania akcji Agory na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy

Analitycy DM BOŚ na podstawie własnych wyliczeń oszacowali wartość akcji Agory na 12,2 zł, obniżając cenę docelową z wcześniejszego raportu o ponad 2 zł. W poprzedniej rekomendacji było 14,5 zł.

Eksperci tłumaczą cięcie ceny docelowej akcji m.in. obniżeniem prognoz wyników finansowych oraz spodziewanymi wyższymi wydatkami na inwestycje, co może skutkować zmniejszeniem przepływów pieniężnych.

"Ponieważ intensyfikacja nakładów prawdopodobnie przypadnie na początkowy okres, profil Agory może zmienić się ze spółki z gotówką netto na spółkę obarczoną długiem netto"- czytamy w raporcie DM BOŚ, cytowanym przez Infostrefę.

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

"Uważamy, że maksymalna wielkość możliwych wydatków inwestycyjnych przestraszyła inwestorów, a wynikający zeń 'standardowy' poziom dywidendy rozczarował niektórych z nich, gdyż liczyli na więcej" - wskazują analitycy.

Według nich w 2018 roku EBITDA, a więc zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatkami i amortyzacją wyniesie 80 mln zł, a w 2019 roku będzie na poziomie 101 mln zł. W 2017 roku sięgał 119 mln zł.

Agora kojarzona jest głównie z "Gazetą Wyborczą", ale jest też m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wielu popularnych czasopism.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
nick
5 lata temu
kasa z FOZZ się skończyła?
elo
5 lata temu
Brawo może w końcu zamkną tą gazetę a naczelnego do pośredniaka.!!!
awqetgqt
5 lata temu
Jeśli jąkała przeprosi za brata to może to mu POmóc...Ale oczywiście oby nie ;-))
cvq
5 lata temu
Soros dorzuci.
eika
5 lata temu
Wspaniałe wieści !!! Michnik - tak trzymać !!!
...
Następna strona