Notowania

giełda
10-09-2018 (09:21)

Rekomendacja dla Agory. Wydawca "Wyborczej" zamiast gotówki może mieć dług

Na gorsze prognozy wyników i większe wydatki inwestycyjne zwracają uwagę analitycy DM BOŚ i obniżają wycenę akcji Agory. Coraz niższe noty wystawiają jej też inwestorzy, co widać po spadającym kursie na giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agora)
Analitycy wzięli pod lupę wydawcę "Gazety Wyborczej" i właściciela kin "Helios".

Od ponad 3 miesięcy akcje Agory, a więc m.in. wydawcy "Gazety Wyborczej", systematycznie tracą na wartości. Na zamknięciu piątkowej sesji jedna była wyceniana na 9,20 zł, a jeszcze na początku czerwca kosztowała prawie 15 zł. To oznacza zjazd o ponad jedną trzecią.

Agora tak źle nie była oceniana przez inwestorów giełdowych od dwóch lat. Co więcej, niższe noty wystawiają spółce także analitycy. Dom Maklerski BOŚ Banku w najnowszym raporcie zdecydowanie obniżył wycenę akcji, choć sugeruje, że giełda za bardzo je przeceniła.

Notowania akcji Agory na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy

Analitycy DM BOŚ na podstawie własnych wyliczeń oszacowali wartość akcji Agory na 12,2 zł, obniżając cenę docelową z wcześniejszego raportu o ponad 2 zł. W poprzedniej rekomendacji było 14,5 zł.

Eksperci tłumaczą cięcie ceny docelowej akcji m.in. obniżeniem prognoz wyników finansowych oraz spodziewanymi wyższymi wydatkami na inwestycje, co może skutkować zmniejszeniem przepływów pieniężnych.

"Ponieważ intensyfikacja nakładów prawdopodobnie przypadnie na początkowy okres, profil Agory może zmienić się ze spółki z gotówką netto na spółkę obarczoną długiem netto"- czytamy w raporcie DM BOŚ, cytowanym przez Infostrefę.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

"Uważamy, że maksymalna wielkość możliwych wydatków inwestycyjnych przestraszyła inwestorów, a wynikający zeń 'standardowy' poziom dywidendy rozczarował niektórych z nich, gdyż liczyli na więcej" - wskazują analitycy.

Według nich w 2018 roku EBITDA, a więc zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatkami i amortyzacją wyniesie 80 mln zł, a w 2019 roku będzie na poziomie 101 mln zł. W 2017 roku sięgał 119 mln zł.

Agora kojarzona jest głównie z "Gazetą Wyborczą", ale jest też m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wielu popularnych czasopism.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2018

Taki biznesNie daje się kraść przez "zamówienia rządowe" to biznes się sypie. Nawet złodziejska forsa Sorosa nie pomaga

10-09-2018

msmsmsZderzenie z kapitalizmem. Bez reklam z ministerstw i spółek SP trudno o zyski. Może Pan Samcik skomentuje. Powinien być zadowolony, że prywatna … Czytaj całość

10-09-2018

Gow... PRAWDASuper INFO. Bardzo Dobrze że tak powiem MIÓD MALINA

Rozwiń komentarze (21)

Wybrane dla Ciebie