Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rekomendacja dla Agory. Wydawca "Wyborczej" zamiast gotówki może mieć dług

Rekomendacja dla Agory. Wydawca "Wyborczej" zamiast gotówki może mieć dług

Analitycy wzięli pod lupę wydawcę "Gazety Wyborczej" i właściciela kin "Helios". Fot. Agora
Analitycy wzięli pod lupę wydawcę "Gazety Wyborczej" i właściciela kin "Helios".

Na gorsze prognozy wyników i większe wydatki inwestycyjne zwracają uwagę analitycy DM BOŚ i obniżają wycenę akcji Agory. Coraz niższe noty wystawiają jej też inwestorzy, co widać po spadającym kursie na giełdzie.

Od ponad 3 miesięcy akcje Agory, a więc m.in. wydawcy "Gazety Wyborczej", systematycznie tracą na wartości. Na zamknięciu piątkowej sesji jedna była wyceniana na 9,20 zł, a jeszcze na początku czerwca kosztowała prawie 15 zł. To oznacza zjazd o ponad jedną trzecią.

Agora tak źle nie była oceniana przez inwestorów giełdowych od dwóch lat. Co więcej, niższe noty wystawiają spółce także analitycy. Dom Maklerski BOŚ Banku w najnowszym raporcie zdecydowanie obniżył wycenę akcji, choć sugeruje, że giełda za bardzo je przeceniła.

Notowania akcji Agory na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy

Analitycy DM BOŚ na podstawie własnych wyliczeń oszacowali wartość akcji Agory na 12,2 zł, obniżając cenę docelową z wcześniejszego raportu o ponad 2 zł. W poprzedniej rekomendacji było 14,5 zł.

Eksperci tłumaczą cięcie ceny docelowej akcji m.in. obniżeniem prognoz wyników finansowych oraz spodziewanymi wyższymi wydatkami na inwestycje, co może skutkować zmniejszeniem przepływów pieniężnych.

Czytaj więcej: Porażka Agory. Nawet kina tracą, a zysk tylko dzięki wyprzedaży majątku

"Ponieważ intensyfikacja nakładów prawdopodobnie przypadnie na początkowy okres, profil Agory może zmienić się ze spółki z gotówką netto na spółkę obarczoną długiem netto"- czytamy w raporcie DM BOŚ, cytowanym przez Infostrefę.


Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

 

 

"Uważamy, że maksymalna wielkość możliwych wydatków inwestycyjnych przestraszyła inwestorów, a wynikający zeń 'standardowy' poziom dywidendy rozczarował niektórych z nich, gdyż liczyli na więcej" - wskazują analitycy.

Według nich w 2018 roku EBITDA, a więc zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatkami i amortyzacją wyniesie 80 mln zł, a w 2019 roku będzie na poziomie 101 mln zł. W 2017 roku sięgał 119 mln zł.

Agora kojarzona jest głównie z "Gazetą Wyborczą", ale jest też m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wielu popularnych czasopism.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

rekomendacja, agora, giełda, gazeta wyborcza, ago
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
nick
2018-09-11 17:00
kasa z FOZZ się skończyła?
elo
2018-09-11 10:55
Brawo może w końcu zamkną tą gazetę a naczelnego do pośredniaka.!!!
awqetgqt
2018-09-11 10:45
Jeśli jąkała przeprosi za brata to może to mu POmóc...Ale oczywiście oby nie ;-))
Pokaż wszystkie komentarze (21)