Notowania

giełda
23.11.2018 10:50

Załamanie na akcjach Gino Rossi. Monnari kończy negocjacje w sprawie przejęcia Simple

Koniec wielomiesięcznych negocjacji między spółkami odzieżowymi Gino Rossi i Monnari Trade. Jednak nie takiego finału można było oczekiwać. Rozmowy skończyły się fiaskiem. Marka Simple nie zmienia właściciela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TRICOLORS/East News)
Właścicielem marki Simple pozostaje Gino Rossi.

W krótkim komunikacie zarząd Monnari Trade informuje, że podjął decyzje o zakończeniu negocjacji w sprawie nabycia 100 proc. akcji spółki Simple Creative Products. Tłumaczy to brakiem porozumienia z bankiem PKO BP, który kredytuje Simple.

Należy przypomnieć, że samo Monnari powodowało już wcześniej problemy w tej kwestii, bo należąca do niej spółka zależna Miss Class dokonała zajęcia komorniczego rachunku bankowego Simple na kwotę 6 mln zł, co zablokowało finansowanie przez PKO BP i blokadę transakcji przejęcia na początku września.

Między stronami od dawna więc iskrzyło, choć jeszcze w tym tygodniu Gino Rossi zapewniało, że rozmowy się toczą i na stole leży wiążąca oferta wraz z projektem umowy przejęcia Simple za około 12 mln zł.

Dni bez handlu w 2018 roku

Gino Rossi zostało z niczym. Chwilę wcześniej z negocjacji wycofał się właściciel marki 4F, który na poczet transakcji nawet wpłacił milion złotych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Fiasko negocjacji jest dużym zaskoczeniem dla inwestorów giełdowych, którzy prędzej spodziewali się pozytywnej finalizacji rozmów trwających już wiele miesięcy. Widać to po mocnym spadku ceny akcji Gino Rossi.

O poranku notowania spółki przez chwilę były nawet zablokowane, bo spadki sięgałyby nawet 30 proc. Przed godziną 11:00 handel już odbywał się normalnie, ale kurs akcji był około 15 proc. niższy niż w czwartek.

Obserwuj bieżące notowania akcji spółki Gino Rossi

Zupełnie inaczej najnowsze informacje przyjęli posiadacze akcji Monnari Trade. Akcje spółki idą w górę około 2 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, akcje, gino rossi, przejęcie, simple, monnari trade, gri, mon, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz