Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Giełda w Luksemburgu zawiesiła notowania Orco Property Group

1
Podziel się:

Spółka wcześniej prowadziła inwestycje na Złotej 44.

Giełda w Luksemburgu zawiesiła notowania Orco Property Group
(Radek Kołakowski/Public Domain Dedication/wikimedia commons)

Giełda w Luksemburgu zawiesiła obrót akcjami Orco Property Group w związku z ogłoszeniem przez Nukasso - spółkę w 100 proc. zależną od CPI Property Group - zamiaru rozpoczęcia przymusowej oferty przejęcia wszystkich wyemitowanych akcji zwykłych Orco Property Group. Nukasso planuje przedstawić szczegółowe warunki wezwania w ciągu 10 dni, licząc od 8 czerwca.

We wcześniejszym komunikacie CPI Property Group podało, że ogłoszenie wezwania na akcje Orco jest związane z niedawnymi przejęciami różnych spółek Orco Property Group przez wzywającego, które doprowadziły do przekroczenia progu 33 i 1/3 proc. udziałów w głosach bezpośrednio i pośrednio, zgodnie z prawem luksemburskim.

Wzywający posiada bezpośrednio ok. 6 proc. głosów w Orco Property Group. Ponadto wzywający nabył 3 podmioty: Aspley Ventures Limited, Fetumar Development Limited i Jagapa Limited (każdy posiadający bezpośrednio 30,4 proc. praw głosu w Orco Property Group), dające tym samym trzy udziały pośrednie w Orco Property Group.

Nukasso w ciągu 10 dni opracuje i opublikuje dokument dotyczący oferty, który zostanie przedłożony do zatwierdzenia przez organy nadzorcze. Wzywający, tj. Nukasso, jest w 100 proc. własnością CPI Property Group.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 roku.

Spółka wcześniej prowadziła inwestycje na Złotej 44. Była ona jednak realizowana z dużymi kłopotami. Ostatecznie udziały w niej kupił od Orco fundusz Amstar za 63 mln euro.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
adam
7 lat temu
achacha zabawy zydkow w ograbianie POLSKI ciag dalszy