Notowania

giełda
23.11.2018 14:21

Pożar zakładu Wieltonu. Akcje spółki poleciały w dół

Blisko 40 mln zł straciła firma Wielton przez pożar w swoim zakładzie przy ulicy Fabrycznej w Wieluniu. A przynajmniej o tyle mniej wyceniają spółkę inwestorzy giełdowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Remiza.pl/Twitter)
Nie takiej końcówki tygodnia spodziewali się posiadacze akcji Wieltonu.

aktualizacja 16.53

Nieoczekiwanie jedną z najsłabszych spółek z warszawskiej giełdy w piątek jest Wielton. Akcje największego producenta i sprzedawcy naczep oraz przyczep w Polsce tracą na wartości około 7 proc. W kilka godzin na sprzedaż wystawiono papiery za ponad 700 tys. zł.

Obserwuj bieżące notowania akcji Wieltonu

Spadek cen akcji przekłada się na konkretną stratę wartości rynkowej firmy. W przypadku Wieltonu mowa o około 40 mln zł. Cały biznes jest wyceniany na około 532 mln zł.

Pożar został ugaszony w piątek po południu. Wielton ocenia, że pomimo pożaru, spółka jest w stanie zapewnić moce produkcyjne niezbędne do zaspokojenia bieżących potrzeb.

"Według stanu wiedzy na moment publikacji niniejszego raportu, [spółka] informuje, iż pożar, który został już ugaszony miał miejsce na ograniczonym obszarze Zakładu nr 1 w jednej z trzech lakierni spółki w Wieluniu. W objętej pożarem lakierni realizowana była tylko część procesu produkcyjnego. Zmniejszone moce produkcyjne zostaną w pełni uzupełnione w ramach mocy produkcyjnych pozostałych dostępnych dwóch lakierni spółki w Wieluniu, w tym nowoczesnej lakierni znajdującej się w Zakładzie nr 2 oraz usługami zewnętrznych kooperantów, z którymi spółka stale współpracuje. W ocenie zarządu, spółka jest w stanie zapewnić moce produkcyjne niezbędne do zaspokojenia bieżących potrzeb związanych z realizacją zleceń" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej Grzegorz Kasprzyczak ze straży pożarnej w Wieluniu wskazywał, że sytuacja jest trudna, a pożar po kilku godzinach ciągle nie był opanowany. - Płomienie przeniosły się na drugą halę. Konstrukcja budynku jest stalowa. Dlatego też strażacy obawiają się, że pod wpływem temperatury może ona złożyć się do środka - mówił.

Wiadomo, że mienie, które uległo zniszczeniu, jest objęte ubezpieczeniem od tego rodzaju zdarzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wielton, wlt, pożar, akcje, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2018

PawełZa dużo tych podpaleń, służby specjalne powinny zacząć badać sprawę, coś mi tu trolami obcymi śmierdzi.

23-11-2018

xPLxCzyzby niemcom spadła sprzedaz naczep ? :)))))

23-11-2018

dfgsdfgwyceniaja inwestorzy gieldowi haahaha

Rozwiń komentarze (57)