Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE
Polacy kupują na potęgę. Sprzedaż detaliczna rośnie w szybkim tempie

Giełda zawiesiła obrót akcjami czterech spółek

Giełda zawiesiła obrót akcjami czterech spółek

Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

W związku z żądaniem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), Giełda Papierów Wartościowych (GPW) zawiesiła obrót akcjami spółek Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS), Alterco, Ideon i Cash.

KNF zażądała zawieszenia obrotu akcjami DSS i Ideon do 15 maja włącznie, natomiast Alterco i Cash Flow - do 4 czerwca włącznie. Powodem jest nieprzekazanie do publicznej wiadomości jednostkowych i skonsolidowanych raportów za 2014 rok.

Wszystkie cztery spółki od dłuższego czasu borykają się z problemami finansowymi. DSS w 2013 roku miał 174 miliony złotych straty. Firma znajduje się w upadłości. Postępowania likwidacyjnego ani układowego nie ma w stosunku do pozostałych spółek, choć i one w poprzednich latach notowały straty. Alterco w 2013 roku miało 69 milionów złotych straty, Ideon prawie 49 milionów, a Cash Flow prawie 8 milionów.

Notowania z ostatnich 12 miesięcy czterech zawieszonych spółek

Jak podała KNF, Gant Development również nie opublikował raportu rocznego za 2014 r. Jednak ze względu na to, że akcje spółki zostaną wykluczone z obrotu giełdowego 25 maja, Komisja nie podjęła decyzji o żądaniu zawieszenia notowań.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy
gpw, finanse, bankowość, gnt, cfl, dss, alt
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie