Notowania

budownictwo
28.11.2017 14:15

GK Immobile planuje wprowadzić na GPW CDI Konsultanci Budowlani

GK Immobile planuje wprowadzenie spółki CDI Konsultanci Budowlani na GPW do 2020 r., choć nie wyklucza przyspieszenia debiutu, jeżeli spółka pozyska projekty deweloperskie w dużych miastach, wynika z wypowiedzi prezesa Rafała Jerzego dla ISBnews.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Planujemy upublicznić CDI Konsultanci Budowlani, ale nie chcemy się z tym spieszyć. Najpierw spółka musi ustabilizować swoje przychody na poziomie 70-80 mln zł rocznie. Po drugie, jeśli wyjdziemy z deweloperką poza Bydgoszcz i pozyskamy inwestycje w dużych miastach, to wtedy będziemy chcieli pozyskać szybciej dodatkowy kapitał" - powiedział ISBnews Jerzy.

Dodał, że spółka myśli o takich miastach, jak Warszawa, Poznań czy Łódź.

Przedstawiciele spółki szacują, że przychody CDI Konsultanci Budowlani w przyszłym roku wyniosą około 50 mln zł.

Zgodnie ze strategią GK Immobile na lata 2018-2022, planowane jest m.in. otwarcie kolejnych etapów inwestycji w Platan Parku, inwestycji w Fordonie, a także uruchomienie kolejnych nowych inwestycji w Bydgoszczy.

Grupa kapitałowa Immobile posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie, nieruchomościach oraz branży budowlanej. Jest notowana na GPW od 2007 r. (początkowo jako Makrum).

Marek Knitter

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz