Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
glc
21.05.2015 10:36

Global Cosmed wprowadza politykę dywidendy

Zarząd rekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie 3,55 mln zł na dywidendę, co da 0,1 zł na akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed

Zarząd Global Cosmed zarekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie 3,55 mln zł na dywidendę za 2014 r., co da wypłatę wysokości 0,1 zł na jedną akcję, podała spółka.

Global Cosmed zamierza w latach 2015-2017 przeznaczać minimum 40 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy na dywidendę.

"Ubiegły rok był bardzo udany dla spółki i zaznaczył się wyraźną poprawą wyników. Dobra sytuacja finansowa oraz pozytywne przepływy gotówkowe, które generuje firma pozwalają nam zarekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy" - powiedziała prezes Ewa Wójcikowska, cytowana w komunikacie.

Zgodnie z podjętą uchwałą, spółka może wypłacić akcjonariuszom 3 553 331,10 zł z jednostkowego zysku netto, który w roku obrotowym 2014 wyniósł 8 483 232,85 zł. Daje to 0,10 zł na jedną akcję. Pozostała część zysku zgodnie z uchwałą zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy i rezerwowy.

"Jednocześnie zarząd Global Cosmed S.A. podjął uchwałę o przyjęciu polityki dywidendowej na lata 2015-2017. Zgodnie z nią Global Cosmed będzie przeznaczać dla akcjonariuszy minimum 40 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy, pod warunkiem, że wskaźnik dług netto do EBITDA pozostaje na poziomie nie wyższym niż 2,5. Wyjątkiem może być również sytuacja, w której pojawią się inne czynniki (np. plany inwestycyjne, nowe akwizycje), które sprawią, że z punktu widzenia budowy wartości dla akcjonariuszy, korzystniejsze będzie inne zagospodarowanie zysku" - czytamy dalej.

Notowania tygodniowe akcji Global Cosmed

Global Cosmed jest producentem kosmetyków oraz chemii gospodarczej. Spółka działa w dynamicznie rozwijającym się segmencie marek prywatnych. Spółka współpracuje z największymi sieciami w kraju i poza jego granicami m.in. z sieciami: Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi czy Kaufland. W lipcu 2013 r. zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: glc, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz