Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Globalworth AM nabył w wezwaniu ok. 106,01 mln akcji Griffin Premium RE..

0
Podziel się:

W wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Griffin Premium RE.., ogłoszonym przez Globalworth Asset Managers (GAM), zawarto w dniu 1 grudnia 2017 r. transakcje, których przedmiotem było 106 014 429 akcji spółki, podał Dom Maklerski BZ WBK jako podmiot pośredniczący w wezwaniu.

Globalworth AM nabył w wezwaniu ok. 106,01 mln akcji Griffin Premium RE..
bEKFrWAB

"Spółka Globalworth Asset Managers S.R.L., jako podmiot nabywający, nabędzie prawa ze wszystkich akcji, będących przedmiotem zapisów w odpowiedzi na wezwanie w dniu rozliczenia transakcji, tj. 6 grudnia 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Pod koniec listopada, po zawarciu umowy organizacyjnej i złożeniu zapisów na 67,9% akcji spełniły się wszystkie warunki wezwania Globalworth na akcje Grifin Premium RE..

Pod koniec października Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ocenił, że GAM nie musi uzyskiwać jego zgody na nabycie w wezwaniu akcji Griffin Premium RE..

bEKFrWAD

4 października Globalworth Real Estate Investments Limited ogłosił wezwanie na wszystkie 156 133 179 akcji Griffin Premium RE.. N.V. po 5,5 zł za akcję. Pomimo faktu, że intencją wzywającego jest przejęcie kontroli nad spółką (tj. uzyskanie przynajmniej 50,01% głosów na walnym zgromadzeniu), wzywający chciałby, by akcje były nadal notowane na GPW z odpowiednią liczbą akcji pozostających w wolnym obrocie, podano wtedy.

Globalworth jest spółką ostatecznie kontrolowaną przez Globalworth Real Estate Investments Limited. Działalność Grupy Globalworth jest skoncentrowana na inwestycjach nieruchomościowych w rejonie Europy Południowo-Wschodniej i Środkowo-Wschodniej. Nieruchomości komercyjne wchodzące w skład jej portfolio położone są głównie w Rumunii. Portfolio to obejmuje w szczególności wysokiej klasy biura, nieruchomości wykorzystywane w sektorze logistycznym i przemyśle lekkim oraz nieruchomości mieszkaniowe.

Griffin Premium RE.. jest pierwszą spółką typu REIT notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (od kwietnia 2017 r.). REIT (ang. real estate investment trust) to podmiot, który osiąga dochody głównie z wynajmu nieruchomości, a wypracowywane zyski wypłaca regularnie udziałowcom w formie dywidendy.

bEKFrWBe
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)