Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Globalworth nabył Spektrum Tower w Warszawie za ok. 101 mln euro

Globalworth nabył Spektrum Tower w Warszawie za ok. 101 mln euro

Warszawa, 12.07.2018 (ISBnews) - Globalworth nabył Spektrum Tower, stołeczny biurowiec klasy A, zlokalizowany przy ulicy Twardej 18 od Europa Capital za ok. 101 mln euro, podano w komunikacie.

"W ciągu niespełna miesiąca od ostatniej transakcji, dzięki której staliśmy się największym inwestorem biurowym na polskim rynku, do naszego portfela trafia kolejna nieruchomość. Po akwizycji Spektrum Tower nasze polskie portfolio przekroczyło 1 mld euro i osiągnęło prawie 375 000 metrów kwadratowych GLA" - powiedziała prezes Globalworth Poland Małgorzata Turek, cytowana w komunikacie.

 Spektrum Tower oferuje około 29 500 m2 powierzchni użytkowej, która jest wynajęta w ponad 90%.

"Jesteśmy dumni ze sprzedaży do Globalworth Spektrum Tower - biurowca o wysokiej jakości, w którym przeprowadziliśmy remont generalny. W czasie gdy byliśmy właścicielem nieruchomości, nie opuścił jej żaden najemca, co świadczy dodatkowo o sukcesie przeprowadzonej modernizacji. Ta sprzedaż kończy działalność Europa Capital w ramach środkowoeuropejskiego funduszu inwestycyjnego Europa Fund III" - powiedział director, Asset Management w Europa Capital James Pennington, cytowany w komunikacie.

Globalworth Poland Real Estate N.V. (dawniej Griffin Premium RE) to polska platforma nieruchomości biurowych, od kwietnia 2017 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest zarejestrowana w Holandii i działa w formule zbliżonej do REIT.

 

budownictwo, nieruchomości
ISB
Czytaj także
Polecane galerie