Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GNB chce wypracować zysk netto w całym 2018 roku

1
Podziel się:
GNB chce wypracować zysk netto w całym 2018 roku

Warszawa, 08.09.2017 (ISBnews) - Getin Noble Bank oczekuje, że 2018 rok zakończy zyskiem netto, poinformował prezes Artur Klimczak.

"Taki jest plan, aby 2018 rok zakończyć zyskiem" - powiedział Klimczak podczas konferencji prasowej.

"Co do 2017 - nie sądzimy, by odpisy były niższe w II połowie roku. Nie chcemy się uzależniać w jakikolwiek sposób od transakcji jednorazowych. Aktualizacja programu nie zakłada żadnych takich transakcji. To będzie wzrost na core'owym biznesie. To nie znaczy, ze w ciągu kolejnych lat nie będziemy mieli transakcji jednorazowych, ale plan odbudowy rentowności nie opiera się na tego typu wydarzeniach. Głównym motorem przechodzenia z ciemnej na dobrą stronę mocy będą spadające odpisy" - dodał prezes.

Klimczak poinformował, że marża odsetkowa netto "ma szansę na dalszy wzrost w tym roku".

"W dłuższym terminie chcemy dojść do średniej rynkowej, jeśli chodzi o marżę. Nie widzę powodów, dla których nie mielibyśmy tego celu osiągnąć" - powiedział także prezes.

Wartość odpisów kredytowych w I półroczu br. wyniosła 450,3 mln zł, co oznacza wzrost o 60,5% w skali roku. Marża odsetkowa netto zwiększyła się o do 2,16% w I półr.

GNB oczekuje także, że działania restrukturyzacyjne, które bank realizował w 2017 roku powinny przynieść wyższy poziom rentowności w kolejnych okresach.

"Wierzymy, że po 2017 r. rentowność będzie rosła i wejdziemy do banków o średniej rentowności. Nasz plan odbudowy rentowności jest do 2021 r." - powiedział wiceprezes Jerzy Pruski podczas konferencji.

Getin Noble Bank odnotował 67,71 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2017 r. wobec 1,13 mln zł zysku rok wcześniej. W I poł. 2017 r. bank miał 164,26 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 17,14 mln zł straty rok wcześniej.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
joanna
6 lat temu
myślę,że spokojnie da radę. plan naprawczy wytycza kierunek dla getinu, zmieniło się ich podejście do klienta,na plus, więc nie ma się co martwić.