Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
GPW liczy na debiut do 10 spółek z portfela KFK w tym roku

GPW liczy na debiut do 10 spółek z portfela KFK w tym roku

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) liczy na debiut do 10 spółek z portfela Krajowego Funduszu Kapitałowego w tym roku, poinformował ISBnews.tv prezes Marek Dietl.

"Giełda żyje w wielkiej symbiozie z funduszami venture capital, co pokazuje chociażby portfel Krajowego Funduszu Kapitałowego, stąd myślę, że do końca roku będzie ok. 10 spółek na giełdzie, a przeciągu najbliższych paru lat co najmniej 20, jak nie więcej, czyli z 200 firm, w które zostało zainwestowane ok. 20% spółek znajdzie się na giełdzie" - powiedział ISBnews.tv Dietl. 

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

 

finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
HOSSA
2018-04-17 15:19
BIOTON, dawny król parkietu, odzyskuje wielką moc. Przełamano ważne opory techniczne . Mała realizacja zysków się kończy, za chwilę , wielki atak byków.