Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW zawiesiła obrót akcjami Midasa należącego do Zygmunta Solorza-Żaka

0
Podziel się:

Docelowo Midas, którego głównym właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak ma zniknąć z warszawskiego parkietu.

Zygmunt Solorz-Żak
Zygmunt Solorz-Żak (Adam Guz/REPORTER)

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z dniem 25 maja zawiesił obrót akcjami Midasa. Ma to związek przymusowym wykupem udziałów w spółce od akcjonariuszy mniejszościowych. Docelowo Midas, którego głównym właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak ma zniknąć z warszawskiego parkietu.

GPW zawiesiła obrót akcjami Midasa ze względu na zamiar ogłoszenia przymusowego wykupu papierów spółki. Jak podaje spółka, Polkomtel, który posiada pośrednio oraz bezpośrednio 1,38 mln akcji Midasa, stanowiących 93,237 procent kapitału zakładowego i głosów, ogłosił przymusowy wykup pozostałych akcji od akcjonariuszy mniejszościowych po cenie 0,81 zł za akcję. Pierwszy dzień przymusowego wykupu został ustalony na 25 maja, a dzień wykupu to 31 maja bieżącego roku.

Na początku maja Cyfrowy Polsat podał, że Polkomtel spółka pośrednio zależna od Cyfrowego Polsatu poinformował, że zamierza ogłosić przymusowy wykup akcji, by osiągnąć 100 procent udziału w kapitale Midasa i wycofać akcje z obrotu giełdowego.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

telekomunikacja
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)