Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gcn
19.10.2015 09:11

Groclin będzie produkował poszycia foteli do sportowego Forda na zlecenie firmy Recaro

Wartość kontraktu to 4,5 mln euro na rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Ford)

Groclin podpisał list intencyjny z Recaro Automotive o nominacji na produkcję seryjną poszyć foteli samochodowych do samochodu Ford Focus ST, przez co najmniej 5 lat. Roczna wartość tego projektu szacowana jest na poziomie ok. 4,5 mln euro.

"To kolejny, obok dostaw do Scanii i Renault Trucks, krok w rozwoju współpracy z Recaro. Pierwsze dostawy do modelu Forda Focusa zostaną uruchomione jeszcze w 2015 roku i będą realizowane przez okres minimum 5 lat. Obejmują one obecny model jak i jego następcę, którego produkcja ruszy na przełomie 2017 i 2018 roku" - czytamy w komunikacie.

Umowa ma charakter stosowanego w branży motoryzacyjnej listu nominacyjnego. W pozostałym zakresie warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów, wyjaśniono.

Na początku lipca 2015 roku Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu pozostaje biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 roku.

Tagi: gcn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz