Notowania

Przejdź na
gcn
01.12.2016 13:39

Groclin negocjuje dalsze zamówienia od Opla

Po rozszerzeniu współpracy z Recaro Automotive, Groclin negocjuje zwiększenie zamówień od Opla i pozyskanie zupełnie nowych klientów, których zlecenia pozwolą na utrzymanie wzrostu biznesu nie tylko w 2017 r., ale także w kolejnych latach, poinformował prezes Andre Gerstner.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Inter Groclin Auto SA)
Andre Gerstner, prezes spółki

- Rozmawiamy też z kilkoma innymi podmiotami, wśród nich są takie, które jeszcze nie są klientami Groclinu. Tu liczymy na efekty w ciągu 2-3 miesięcy - powiedział Gerstner w rozmowie z ISBnews.

Jak podkreślił, pozyskanie nowych klientów pozwoli na utrzymanie tempa organicznego wzrostu spółki po 2018 r.

Gerstner powiedział też, że na razie Groclin nie dokona akwizycji spółki, o której mówił jeszcze miesiąc temu w rozmowie z ISBnews. Rozważał wtedy nabycie niemieckiego podmiot o profilu działalności zbliżonym do CADM.

- Akwizycja spółki, którą "mieliśmy na oku" musi zaczekać. Muszą uporządkować najpierw swoje sprawy, zanim usiądziemy do stołu, ale to nie oznacza, że rezygnujemy z akwizycji w ogóle. Nadal jesteśmy zainteresowani firmami z kierunku rozwoju i badań. Przyglądamy się na razie. Chodzi o spółki niemieckie i polskie - wyjaśnił, dodając, że alternatywą pozostaje też mocniejszy rozwój organiczny poprzez niemiecką spółkę zależną SedisTec.

Gerstner pozytywnie ocenił niedawne zmiany w akcjonariacie spółki, w wyniku których właściciela zmieniło blisko 15 proc. akcji.

- Ostatnie zmiany w akcjonariacie to wypadkowa dwóch czynników. Po pierwsze, zmiany w spółce, rozwój i poprawa marży wpłynęły na wzrost zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych. Po drugie - wspólnik w Kabelconcept Hornig podjął decyzję o wyjściu. Nie był on operacyjnie w żaden sposób powiązany ze spółką - wskazał.

- Dalszej sprzedaży akcji nie będzie. Nie jestem nią zainteresowany. Zmiany, które zaszły oceniam pozytywnie. Instytucje finansowe są zainteresowane rozwojem spółki, podoba im się kierunek innowacji, rozwoju technologicznego. Dlatego nabyły w ostatnim czasie akcje, które były w rękach mojego wspólnika z Kebelconcept. Trafiły one w ręce największych polskich funduszy - dodał.

André Gerstner posiada większościowy udział w kapitale zakładowym Kabelconcept Hornig oraz pełni funkcję w zarządzie tej spółki.

Podstawowym przedmiotem działalności Groclinu jest produkcja siedzeń samochodowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r. W 2015 r. miała 215,01 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: gcn, groclin, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-12-2016

asdwłaściciel to penie jakiś polak

Rozwiń komentarze (1)