Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
groclin
06.04.2016 12:12

Groclin przejmuje biuro projektowe z Krakowa

Główne obszary działalności to wykończenie wnętrza samochodów - w tym fotele, pokrowce, konsole środkowe, listwy drzwiowe i deski rozdzielczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bialo-zielony/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Groclin kupi docelowo 100 proc. udziałów inżynierskiego biura projektowego CADM Automotive z Krakowa. Wartość całej transakcji wyniesie nie mniej niż 20 mln zł. Po połączeniu grodziska spółka chce się rozwijać na poziomie dwucyfrowym w ujęciu rocznym. Dzięki przejęciu Groclin zwiększy i urozmaici ofertę produktową m.in. o elementy wnętrza samochodu, np. kokpity czy futryny do drzwi.

"W pierwszym etapie transakcji Groclin nabędzie za gotówkę 51 proc. udziałów (10,2 mln zł) CADM Automotive Sp. z o.o. Drugi etap nastąpi po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za 2017 rok i jej wartość transakcji wyniesie 7x rocznego EBITDA spółki, ale nie mniej niż 9,8 mln zł. 50 proc. kwoty będzie stanowić gotówka, a drugie 50 proc. będzie wypłacona w akcjach Groclinu" - czytamy w komunikacie.

Groclin planuje konsolidacje wyników CADM Automotive od 1 maja 2016 roku, co przełoży się na sprzedaż i wynik dla całej grupy. Spółka oczekuje licznych synergii wynikających z dołączenia CADM Automotive do grupy.

- Dzięki współpracy z CADM Automotive, wejdziemy w nowe obszary działalności: nowoczesne i bardziej rentowne. Zaoferujemy naszym klientom kompleksową ofertę, łącznie z R&D. Znacząco zwiększymy i urozmaicimy naszą ofertę produktową, chociażby o elementy wnętrza samochodu, np. kokpity czy futryny do drzwi. W przyszłości mogą to być uszczelki i światła - powiedział prezes i największy akcjonariusz Groclin S.A. André Gerstner, cytowany w komunikacie.

Dodał, że jest przekonany, iż obecność CADM Automotive w strukturach Grupy Groclin będzie jednym z gwarantów dalszego rozwoju spółki. - Dbamy, by Grupa oferowała dodatkowe, komplementarne produkty i usługi dla najbardziej wymagających klientów, przy jednoczesnym utrzymaniu dalszego rentownego wzrostu - powiedział Gerstner. Po połączeniu grodziska spółka chce się rozwijać przynajmniej dwucyfrowo rok do roku.

CADM Automotive powstał niespełna 4 lata temu. Obecnie biuro projektowe z Krakowa jest liderem wśród firm inżynieryjnych w Polsce działających na rzecz branży motoryzacyjnej.

- Wejście do grupy Groclin daje nam możliwość wspólnego, szybkiego rozwoju w Europie i poszerza naszą ofertę. Do projektowania i usług inżynieryjnych dokładamy produkcję i wsparcie sprzedaży. To o tyle istotne, że nasi klienci często właśnie tego oczekują. Jestem bardzo zadowolony z tego kroku, bo daje on obu firmom okazję, by zwiększyć liczbę usług i posiadanych kompetencji oraz jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na europejskim rynku - powiedział założyciel i właściciel CADM Sp. z o. o. Michał Laska, który w grupie Groclin będzie wiceprezesem odpowiedzialnym za prace badawczo-rozwoje.

CADM Automotive pracuje dla 26 klientów z całego świata, 20 z nich to potencjalni, nowi odbiorcy dla Groclinu. Krakowska firma specjalizuje w usługach projektowych dla producentów oryginalnego wyposażenia - głównie w branży automotive.

Główne obszary działalności to wykończenie wnętrza - w tym fotele, pokrowce, konsole środkowe, listwy drzwiowe i deski rozdzielczej. CADM Automotive dostarcza również klientom projekty systemów uszczelniających, układów wydechowych i systemów oświetleniowych.

Na początku lipca ubiegłego roku Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu został biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 roku.

Tagi: groclin, gcn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz