Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gcn
02.09.2015 13:34

Groclin sprzedaje nieruchomości w Nowej Soli

Wartość transakcji, która zostanie sfinalizowana w tym roku to 14,5 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Inter Groclin Auto SA)
Zbigniew Drzymała, prezes Inter Groclin Auto SA

Groclin podpisał umowę, na mocy której sprzeda nieruchomości i budynki zlokalizowane w Nowej Soli, których właścicielami są spółki córki - IGA Nowa Sól i Groclin Serwis. Wartość transakcji, która zostanie sfinalizowana w czwartym kwartale to 14,5 mln zł.

"Transakcja nie będzie mieć wpływu nasze wyniki finansowe kolejnych okresów, gdyż jej wynik został odzwierciedlony już w drugim kwartale tego roku" - czytamy w komunikacie.

W wyniku transakcji Groclin wzmacnia pozycję płynności finansowej oraz optymalizuje koszty operacyjne poprzez ich redukcje rocznie o kwotę blisko 2 mln zł zaczynając od 2016 roku, podano także.

Groclin podał, że transakcja ta jest kolejnym krokiem w procesie restrukturyzacji prowadzącym do optymalnej liczby fabryk w Polsce (maksymalnie 2). Do końca tego roku działalność operacyjna wraz z produkcją z Nowej Soli zostanie przeniesiona do fabryk w Użgorodzie i Dolinie zlokalizowanych na Ukrainie.

Notowania tygodniowe akcji Groclinu

Na początku lipca br. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: gcn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz