Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gcn
13.02.2015 08:45

Groclin szykuje się do transakcji za 50 mln euro

Umowa została zawarta przez Groclin i jego spółkę zależną Groclin Wiring. Kupującym jest PKC Wiring Systems z Finlandii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Groclin sprzeda część aktywów firmie z Finlandii za 50 mln euro - poinformowała spółka. Po transakcji, której zamknięcie planowane jest na drugi kwartał 2015 r., podstawową działalnością Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na redukcję długu i rozwój podstawowego biznesu.

Umowa została zawarta przez Groclin i jego spółkę zależną Groclin Wiring. Kupującym jest PKC Wiring Systems z Finlandii. Sprzedaż obejmuje _ znaczące aktywa spółki oraz Groclin Wiring związane z jednostką biznesową Wiring & Controls _.

_ Sprzedaż jednostki biznesowej Wiring & Controls obejmuje także spółkę zależną Kabel-Technik-Polska (...). Po zawarciu umowy emitent przeniesie na KTP zorganizowaną część przedsiębiorstwa związaną z produkcją wiązek elektrycznych produkowanych w fabryce w Grodzisku Wielkopolskim, a następnie wniesie udziały w KTP jako wkład niepieniężny do spółki zależnej od emitenta z siedzibą w Luksemburgu oraz sprzeda udziały w LUX na rzecz PKC _ - napisano w raporcie.

Łączna wartość transakcji to 50 mln euro za aktywa wolne od długu. Sprzedaż aktywów uzależniona jest m.in. od uzyskania zgody niemieckiego organu administracji publicznej właściwego w sprawach koncentracji tj. Federalnego Urzędu Antymonopolowego.

Zamknięcie transakcji jest planowane na drugi kwartał 2015 roku. Ostateczny termin finalizacji sprzedaży upływa 12 listopada 2015 r. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności spółki zostanie biznes poszyciowy.

_ Zamknięcie transakcji pozwoli na znaczące zredukowanie zadłużenia oraz przeznaczenie środków na rozwój biznesu poszyciowego, w tym większe zaangażowanie w projekty rozwojowe zainicjowane w ramach działalności spółki SeaTcon. Zgodnie z przyjęta strategią, w ramach tego biznesu, celem jest obecnie dostarczanie nowatorskich rozwiązań dla kontrahentów (w tym przemysłu motoryzacyjnego) _ - poinformował Groclin.

Tagi: gcn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz