Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grodno chce rozwijać ofertę oświetlenia LED

0
Podziel się

Spółka zamierza również powiększyć własną i franczyzową sieć sprzedaży.

Andrzej Jurczak, prezes spółki Grodno
Andrzej Jurczak, prezes spółki Grodno (Grodno)
bEhTUljF

Grodno planuje do końca roku finansowego 2016/2017 dalszy rozwój własnej oraz franczyzowej sieci sprzedaży, a w dłuższej perspektywie nie wyklucza akwizycji, poinformował prezes Andrzej Jurczak. Spółka zamierza również rozwijać ofertę o nowoczesne oświetlenie LED oraz fotowoltaikę.

- Do końca bieżącego roku finansowego, tj. końca marca 2016 roku planujemy otworzyć 5 nowych punktów sprzedaży. Prowadzimy także rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami, które są na różnych etapach zaawansowania. Elementem strategii naszego rozwoju są akwizycje. Dotychczasowe doskonale pokazują, jak bardzo umacniamy naszą pozycję rynkową dzięki przejęciom. Dzięki zakupowi części Elektromagu pod koniec roku 2014 przyłączyliśmy do naszej sieci oddział w Brwinowie, a dzięki przejęciu w 2011 roku ośmiu punktów sprzedaży Ostel zaistnieliśmy w południowo-wschodniej części Polski, gdzie obecnie mamy silną pozycję. W kolejnych latach kontynuujemy realizację strategii i zamierzamy rozwijać sieć sprzedaży punktów własnych i franczyzowych - powiedział Jurczak.

Dziś sieć Grodna to 46 własnych punktów sprzedaży oraz 1 oddział franczyzowy.

bEhTUljH

Grodno planuje także rozwój poprzez zwiększanie liczby pozycji asortymentowych. Obecnie dysponuje asortymentem 24 tys. artykułów, na koniec roku finansowego 2016/2017 planuje oferować klientom 35 tys. produktów. W szczególności spółka zamierza rozwijać ofertę dla przemysłu, nowoczesne oświetlenie LED i konsumenckie oraz fotowoltaikę.

- Naszym najnowszym segmentem, w który weszliśmy jest klimatyzacja i wentylacja - dodał Jurczak i podkreślił, że celem spółki jest budowanie rentowności dla akcjonariuszy.

Grodno S.A. jest jednym z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działających na rynku polskim. W październiku 2015 roku przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect.

bEhTUlki
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)