Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Kęty zakłada wzrost m.in. EBITDA i przychodów w aktualizacji planu inw.

0
Podziel się:
Grupa Kęty zakłada wzrost m.in. EBITDA i przychodów w aktualizacji planu inw.
bEKIwiiJ

Grupa Kęty - w związku z korzystnymi perspektywami sprzedaży - zaktualizowała plan inwestycyjny i zakłada, że w 2020 roku zysk operacyjny sięgnie 360 mln zł (wzrost o 1 mln zł), EBITDA zwiększy się o 8 mln zł do 514 mln zł, przychody wzrosną o 100 mln zł do 3 357 mln zł, zaś zysk netto zmniejszy się o 2 mln zł do 363 mln zł wobec pierwotnych założeń, podała spółka.

Kęty podały, że decyzja o uzupełnieniu planu inwestycyjnego na lata 2017-2020 zawartego w "Strategii 2020" została podjęta w związku z obserwowanymi trendami rynkowymi i wynikającymi z nich wysokimi wskaźnikami wykorzystania mocy produkcyjnych, a także korzystnymi perspektywami co do dalszego wzrostu sprzedaży.

"Zakres zmian:

bEKIwiiL

- Zwiększenie wydatków inwestycyjnych w segmencie wyrobów wyciskanych o kwotę 35 mln zł przeznaczoną na budowę nowej linii do anodowania profili wraz z infrastrukturą dot. ochrony środowiska (projekt realizowany w 2018 r., rozpoczęcie produkcji w 2019 r.)

-Zwiększenie wydatków inwestycyjnych w segmencie opakowań giętkich o kwotę 110 mln zł przeznaczoną na budowę drugiej linii do produkcji folii BOPP w zakładzie zlokalizowanym w Oświęcimiu (teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Projekt będzie realizowany w latach 2017 - 2019 w ramach posiadanego zezwolenia strefowego, a rozpoczęcie produkcji w roku 2020; zakładane osiągnięcie wykorzystania pełnych mocy produkcyjnych w 2022 roku (180 mln zł dodatkowych przychodów ze sprzedaży przy 100% obłożeniu mocy).

Ponadto w okresie realizacji inwestycji, czyli począwszy od czwartego kwartału 2017 do końca 2019 roku zostanie rozpoznane ok. 20 mln zł aktywa podatkowego z tyt. działalności w specjalnej strefie ekonomicznej, która to kwota powiększy zysk netto.

-Rezygnację z budowy nowej siedziby dla segmentu systemów aluminiowych, co pomniejszy plan inwestycyjny o kwotę 37 mln zł" - czytamy w komunikacie.

bEKIwiiR

Spółka podała, że powyższe zmiany wpłyną na prognozowane na 2020 rok podstawowe założenia finansowe.

Grupa Kęty szacuje wzrost przychodów ze sprzedaży o 100 mln zł do poziomu 3 357 mln zł, wzrost zysku EBITDA o kwotę 8 mln zł do poziomu 514 mln zł, wzrost zysku EBIT o kwotę 1 mln zł do poziomu 360 mln zł.

"Zarząd zakłada, iż główny projekt wpływający na zmiany prognoz, czyli nowa linia do produkcji BOPP osiągnie w 2020 roku jedynie 40% wykorzystania mocy i stąd niewielki wzrost zysku z działalności operacyjnej" - czytamy w raporcie.

Prognozowany skonsolidowany zysk netto będzie niższy o 2 mln zł i sięgnie 263 mln zł ze względu na wyższe zadłużenie przy niewielkim wpływie na zysk z działalności operacyjnej.

bEKIwiiS

Spółka podała, że inwestycje będą w całości finansowane dodatkowymi środkami zewnętrznymi np. kredytami bankowymi.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2015 r. miała 2 027,15 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bEKIwijm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)