Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Pekaes chwali się nową inwestycją na Śląsku

0
Podziel się:

Obecnie spółka ma 18 oddziałów w kraju. W obecnym roku planowana jest dalsza intensywna rozbudowa sieci terminali.

Grupa Pekaes chwali się nową inwestycją na Śląsku
(rasica)

Grupa logistyczna Pekaes uruchomiła w Sosnowcu terminal, składający się 4,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej oraz części socjalno-biurowej. Duże możliwości przeładunkowe zapewniają obsługę jeszcze większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Jak poinformowała Joanna Więckowska z Pekaes, wraz z powstaniem terminala do Sosnowca przeniesiono wojewódzki oddział firmy, który dotychczas mieścił się w Katowicach. Przedstawiciele spółki podkreślają, że nowy terminal w aglomeracji górnośląskiej poszerza skalę możliwości operacyjnych w tej części kraju. Magazyn został ulokowany w pobliżu drogi ekspresowej S1, czyli trasy biegnącej w kierunku Katowic oraz Łodzi i Warszawy.

- Zmiana lokalizacji oddziału na Śląsku i uruchomienie nowego terminala w Sosnowcu to element naszej strategii rozwoju sieci drobnicowej w całym kraju oraz impuls do zwiększenia naszej ekspansji na rynku śląskim. Chcemy być jeszcze bliżej naszych kluczowych klientów w regionie, zapewniając im serwis na najwyższym poziomie - powiedział dyrektor operacyjny Pekaes Jerzy Markow.

Obecnie spółka ma 18 oddziałów w kraju. W obecnym roku planowana jest dalsza intensywna rozbudowa sieci terminali drobnicowych.

Pekaes jest czołową polską grupa logistyczną. Od 2004 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka oferuje usługi logistyki magazynowej, transport drobnicowy oraz spedycję: krajową, międzynarodową, morską i lotniczą oraz logistykę towarów masowych i usług intermodalnych.

Pekaes dysponuje siecią terminali dystrybucyjnych, kolejowych terminali przeładunkowych w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 18 polskich oddziałach, 4 terminalach kolejowych, 2 agencjach kontenerowych oraz 8 magazynach logistycznych firma zatrudnia blisko 1000 pracowników.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)