Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa PGE zakontraktowała 6 850 MW obowiązku mocowego w aukcji na 2023

0
Podziel się:

Jednostki należące do PGE Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zakontraktowały w aukcji głównej rynku mocy na rok 2023 6 850 MW obowiązku mocowego, informuje PGE. Cena zamknięcia aukcji mocy wynosi wstępnie 202,99 zł/kW/rok.

Grupa PGE zakontraktowała 6 850 MW obowiązku mocowego w aukcji na 2023

"Podana cena zamknięcia aukcji nie jest ostatecznym wynikiem aukcji mocy. Ostateczne wyniki aukcji mocy ogłasza prezes URE w Biuletynie Informacji Publicznej na swojej stronie internetowej, w pierwszym dniu roboczym następującym po 21. dniu od dnia zakończenia aukcji mocy. Do tego czasu wszystkie umowy sprzedaży obowiązków mocowych są warunkowe. PGE zaktualizuje niniejszy raport jedynie w przypadku, gdy ostateczne wyniki aukcji mocy będą istotnie różnić się od wyników wstępnych" - zastrzeżono w komunikacie.

Łączny zakontraktowany przez jednostki należące do PGE wolumen obowiązków mocowych na rok 2023, z uwzględnieniem kontraktów wieloletnich zawartych w aukcji na rok 2021 wynosi 11 493 MW, podano także.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)