Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Wirtualna Polska wyda 84 mln zł. Kupuje właściciela wakacje.pl i easygo.pl

0
Podziel się:
Grupa Wirtualna Polska wyda 84 mln zł. Kupuje właściciela wakacje.pl i easygo.pl
(wakacje.pl)

Grupa Wirtualna Polska mocno wchodzi w segment turystyki online. Wyda 84 mln zł na przejęcie spółki Enovatis, właściciela takich portali turystycznych jak wakacje.pl czy easygo.pl.

To największa transakcja Grupy od czasu połączenia WP z o2. - Znacząco zbliża nas do przyjętego wówczas [w momencie połączenia - red.] strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie 50 proc. przychodów i EBITDA Grupy z rynku e-commerce - mówi Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski Holding. – Jesteśmy pod wrażeniem sukcesów rynkowych spółki w ostatnich latach.

Enovatis jest największym i najszybciej rozwijającym się agentem turystycznym online (OTA) w kraju. Jak czytamy w komunikacie GWP, w portfolio spółki znajdują się trzy popularne portale turystyczne: wakacje.pl, easygo.pl i wypoczynek.pl. Spółka działa w czterech segmentach: pakietowej turystyki wyjazdowej i turystyki wypoczynkowej, sprzedaży biletów lotniczych oraz pośrednictwie w rezerwacji miejsc hotelowych w Polsce i na świecie.

- Zgodnie z prognozami rynek OTA w Polsce będzie rósł w tempie ok 15-17 proc., a skuteczność operacyjna i siła marki wakacje.pl skutkuje zwiększaniem udziału Enovatis w tym rynku - tłumaczy Grzegorz Czapski, odpowiedzialny w GWP za akwizycje.

Jak podają spółki, w szczycie sezonu letniego 2015 r. serwisy Enovatis odwiedzało średnio ponad 43 tys. użytkowników dziennie, co istotniejsze, zwiększa się wskaźnik konwersji wizyt na dokonane zakupy wycieczek.

Jak czytamy w komunikacie, spółka ma własne rozwiązania służące do monitorowania poziomów konwersji w całym przebiegu ścieżki zakupowej klienta i obsługi posprzedażowej. "Istotną przewagą Enovatis jest jej know-how w dziedzinie wykorzystania danych (Big Data), co pozwala m.in. na specjalistyczną personalizację i sortowanie oferty, rozróżnianie grup klientów oraz ich potrzeb, dynamiczne prezentowanie i dostarczanie interesujących użytkownika treści" - podaje GWP.

W ostatnich latach powracalność klientów w okresach pięcioletnich przekraczała 30 proc. Wedle zapewnień firmy jest to wskaźnik na światowym poziomie. Wsparciem działalności online jest też sieć ponad 80 punktów obsługi klienta, rozwijana w formie modelu franczyzowego. Firma zatrudnia ponad 150 osób w gdańskiej centrali spółki i posiada m.in. czynne 7 dni w tygodniu call center.

Przejęcie Enovatis to siódma transakcja GWP od momentu debiutu giełdowego (maj 2015 r.).

Serwis money,pl należy do Grupy Wirtualna Polska.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)