Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GTC kupiło dwa biurowce w Bukareszcie

0
Podziel się:

GTC sfinalizowało nabycie dwóch biurowców klasy A w Bukareszcie w Rumunii. Premium Plaza i Premium Point zwiększą rumuńskie portfolio dewelopera o dodatkowe 15 tys. m2 powierzchni użytkowej.

GTC kupiło dwa biurowce w Bukareszcie
(GTC, materiały prasowe)

GTC sfinalizowało nabycie dwóch biurowców klasy A w Bukareszcie w Rumunii. Premium Plaza i Premium Point zwiększą rumuńskie portfolio dewelopera o dodatkowe 15 tys. m2 powierzchni użytkowej, podała spółka.

"Pozyskanie dwóch budynków biurowych tej klasy bezsprzecznie umocni pozycję GTC jako lidera rynku powierzchni biurowych w Bukareszcie. Obie nieruchomości są usytuowane w samym sercu bukaresztańskiej dzielnicy biznesowej. Te udogodnienia, w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznym i usprawnionym wachlarzem usług dla najemców, gwarantują szybki wzrost stopnia komercjalizacji inwestycji" - powiedział prezes Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

Wybudowana pod koniec 2008 r. Premium Plaza oferuje 15 poziomów powierzchni biurowych, na które dostać się można z głównego lobby oraz trzech podziemnych parkingów z 85 miejscami postojowymi. Cała inwestycja ma 8 600 m2, z czego 86% zostało już wynajęte. Natomiast Premium Point, otwarty w 2009 r., oferuje 6 400 m2 powierzchni biurowej na 9 piętrach, z 72 miejscami parkingowymi na trzypiętrowym podziemnym parkingu. Poziom komercjalizacji tego obiektu sięgnął 74%, podano również.

"Kupno Premium Point i Premium Plazy zwiększyło portfolio GTC do 37 obiektów i ponad 665 tys. m2 zarządzanej powierzchni użytkowej. Było to kolejne ważne przejęcie po pozyskaniu Duna Tower w Budapeszcie i Pixela w Poznaniu, a także ukończeniu budowy biurowca Fortyone w Belgradzie pod koniec 2015 r. W 2016 r. portfolio GTC powiększy się o już prawie ukończony University Business Park w Łodzi i drugi etap Fortyone w Belgradzie, natomiast zakończenie największego projektu GTC - Galerii Północnej w Warszawie - jest planowane na rok 2017" - czytamy dalej.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)