Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GTC negocjuje nabycia kilku obiektów po 20-30 mln euro

0
Podziel się:

GTC obecnie prowadzi kilka zaawansowanych negocjacji w sprawie inwestycji wartych po 20-30 mln euro.

GTC negocjuje nabycia kilku obiektów po 20-30 mln euro
(GTC, materiały prasowe)

Globe Trade Centre (GTC) ma szerokie możliwości finansowania akwizycji nowych obiektów do swojego portfela i obecnie prowadzi kilka zaawansowanych negocjacji w sprawie inwestycji wartych po 20-30 mln euro, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Erez Boniel.

"Koncentrujemy się na trzech stolicach: Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie. Interesują nas obiekty, które już generują gotówkę. W tym momencie koncentrujemy się na budynkach biurowych" - powiedział Boniel dziennikarzom.

"Mamy kilka zaawansowanych negocjacji. To akwizycje rzędu wielkości naszych dotychczasowych inwestycji, 20-30 mln euro każda" - dodał.

Jako źródła finansowania akwizycji wskazał przed wszystkim środki z podwyższenia kapitału.

"Odnosząc się tylko do podwyższenia kapitału, mamy wciąż możliwości między 60-80 mln euro i to jest niezlewarowane. Jeśli tę kwotę zlewarujemy, to dochodzi kolejne 60-80 mln euro" - wyjaśnił.

Według niego, istnieje ponadto duży wybór innych źródeł finansowania, m.in. sprzedaż aktywów nie związanych z główną działalnością (non-core). W tym roku GTC może pozyskać w ten sposób 10-15 mln euro, podobnie jak rok temu, gdy było to ok. 15 mln euro. W grę wchodzi m.in. sprzedaż Arad Mall i Mall Piatra Neamt w Rumunii.

Boniel poinformował także, że w kwestii zwiększania banku ziemi GTC może kupować ziemię w Belgradzie, gdzie realizuje inwestycje "bardzo szybko i bank ziemi jest zużywany".

W ubiegłym roku GTC nabyła nieruchomości generujące przychody o łącznej wartości aktywów brutto wynoszącej 102 mln euro. Były to biurowce Duna Tower w Budapeszcie, Pixel w Poznaniu oraz City Gate w Bukareszcie (w ostatnim wykup partnera mniejszościowego).

Grupa GTC jest deweloperem działającym w regionie CEE i SEE. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r. W 2015 r. miała 491,04 mln zł skonsolidowanych przychodów operacyjnych.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)