Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GUS: Inflacja wyniosła 2,5% r/r w listopadzie wg szybkiego szacunku

1
Podziel się:

Inflacja wyniosła 2,5% w ujęciu rocznym w listopadzie br. (wobec 2,1% inflacji r/r w październiku), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w szybkim szacunku tych danych.

GUS: Inflacja wyniosła 2,5% r/r w listopadzie wg szybkiego szacunku

W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 0,5% w listopadzie, podał też GUS.

Dwunastu ankietowanych przez ISBnews analityków spodziewało się inflacji w zakresie 2,2-2,5% r/r (średnia wyniosła 2,34%).

Pełne dane o wskaźniku cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie zostaną opublikowane 11 grudnia br. o godz. 14:00.

forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
WYRÓŻNIONE
skorpionnek
8 lat temu
Co pis dał pis zabrał - dziękujemy

© 2025 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.