Notowania

budownictwo
20.04.2017 14:11

GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu w 29 z 34 działów przemysłu

Podziel się
Dodaj komentarz

Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 29 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w marcu 2017 r., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Ogółem produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w marcu br. o 11,1% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 0,7%) i o 17,6% wyższa w porównaniu z lutym br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 8,1% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 2,1% wyższym w porównaniu z lutym br.

"W stosunku do marca ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 29 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji maszyn i urządzeń - o 22,9%, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych - o 21,9%, wyrobów z metali - o 18,9%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 18,6%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych - o 16,6%, wyrobów farmaceutycznych - o 15,1%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 15%, wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny - o 14,7%, mebli - o 14,5%" - czytamy w komunikacie.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z marcem ub. roku, wystąpił w 5 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 7,9% oraz w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 5%, podał Urząd.

"Wzrost zrealizowanych robót budowlanych odnotowano we wszystkich działach budownictwa, zarówno w porównaniu z marcem ub. roku, jak i lutym br. W stosunku do marca ub. roku wzrost ten wyniósł: w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków - 18,6%, w jednostkach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - 18,3%, a w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - 14,3%" - czytamy dalej.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-04-2017

HYBNERMINISTRZE MORAWIECKI SZACUN. CAŁY NARÓD POPIERA PANA I WYSIŁEK PAŃSKI DLA OJCZYZNY

Rozwiń komentarze (1)